Kadir Topbaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan İstifası Gündeme Oturdu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 12 yıldır gerçekleştirdiği Belediye Başkanlığı görevinden resmi olarak istifa ettiğini ilan etti.

Kadir Topbaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan İstifası Gündeme Oturdu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş görevinden istifa etti. Topbaş, istifası ile ilgili konuştu. Topbaş, kendisini İstanbul sathına çıkaran bütün herkes için teşekkür ederek sözlerine başladı. Kendisine destek veren ve gönlünde yer ayırmış olan herkes için de teşekkür etti. Topbaş İstanbul için emanetin devralındığını ve emanetin ne demek olduğunu iyi bildiğini ifade etti. Siyasi hayatı boyunca İstanbul’a hep emanet olarak baktığını ve ihanetin asla affedilmeyeceğini belirtti.

EMANET ŞEHİRDE BU GÖREVİ YAPMAYA ÇALIŞTIK

Çocuklarını hırsız gibi sevdiğini belirten Topbaş, ibadetini, yemeğini de tıpkı hırsız gibi yaptığını belirtti. Türkiye sathında her zaman göz önünde olduğunu aktaran Kadir Topbaş, emanet şehirde görev yapmaya çalıştık dedi. Görev sırasında hata yapmamak için çok büyük çaba sarf ettiğini aktardı ve hataların telafisi zor olur dedi. Bu görevle aynı zamanda büyük bir sorumluluk aldığının altı çizildi ve ihanet edenlerin affedilemeyeceğinin altını çizdi.

HİÇBİR YERDE YORGUNUM DEMEDİM

İstanbul için çok ciddi yatırımlar yapıldığını belirten Topbaş, tek bir lira bile borç olmadığını aktardı. Cumhurbaşkanı, Başbakana ve Bakanlara teşekkür etti ve görev esnasında hiçbir zaman yorgun ifadesini kullanmadığını söyledi. Şuanda halen Ak Parti üyesi olduğunu ve buradan muhalefete ekmek çıkmayacağını belirten Topbaş, vatandaşların kendisine gönül verdiğini aktardı. Abilik unvanının herkese kolaylıkla verilmediğinin altını çizdi ve partiye bağlılığının sonuna kadar devam edeceğini vurguladı.

MUHALEFETE EKMEK ÇIKMAZ

Eski İBB Başkanı Kadir Topbaş, muhalefetin buradan siyaset üretmek istediğinin altı çizildi ancak buna müsaade edilmeyeceğini söyledi. 3’er yıllık görevi büyük bir onurla taşıdığını aktardı. BM’de önemli konuşmalar yaptığını ve toplantılarda yer aldığını söyleyen Topbaş, her durumda mesai arkadaşlarına dua ettiğinin altını çizdi. Bütün çalışmalarda yine partinin yanında olacağını da söyleyerek istifasını gerçekleştirdi. 

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2017, 16:48

YORUM EKLE