Kılıçdaroğlu, CHP’li Milletvekilini Tasvip Etmediğini Açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un ‘’denize dökeriz’’ sözlerini tasvip etmediğini açıkladı.

Kılıçdaroğlu, CHP’li Milletvekilini Tasvip Etmediğini Açıkladı

16 Nisan günü gerçekleşecek olan referandum için şimdiden büyük bir heyecan söz konusu. Bu süreçte geçtiğimiz günlerde ‘’Evet oyunun çıkması halinde onları denize dökeceğiz.’’ diyen CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, büyük tepki almıştı.

Referandum öncesinde değerlendirmelerde bulunan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, CHP Konya Milletvekili Bozkurt’u tasvip etmedi.

Kılıçdaroğlu, dilini kontrol edemeyen hiç kimsenin memleketi yönetemeyeceğini söyledi. Aynı zamanda milli iradenin üzerinde hiçbir güç olamayacağına değindi. Bununla birlikte  ‘’asarım, keserim, denize dökerim’’ gibi ifadelerin yanlış olduğunu belirtti.

CHP Genel Başkanı, ‘’Evet’’  oyunu kullanan hiç kimseye suçlamayla yaklaşılmadığını belirtti. Evet oyu kullanan hiçbir vatandaşın da suçlanmasına izin vermeyeceğini sözlerine ekledi. Referandum sürecinde gerekenlerin yapılacağını ancak asla kavga edilmeyeceğini vurguladı.

Bir Siyasetçinin Diline Hakim Olması Gerekir

Ana muhalefet lideri, ‘’3 tane alkış geldi diye diline hakim olamamak doğru değil, gaza gelip memleketi felakete götürür’’ dedi. Bundan dolayı da bu tür konuşmaları kesinlikle tasvip etmediğini belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2018, 12:57

YORUM EKLE