Kılıçdaroğlu Gündemi Değerlendirdi

2018-2019 eğitim öğretim yılı dolayısıyla Ankara'da bir ilkokulu ziyaret eden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, öğrencilerle fotoğraf çektirdi ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu Gündemi Değerlendirdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni öğretim yılında Ankara Pursaklar Ülker İlkokulu'nda öğrencilerle bir araya geldi. Öğretmenlerle de sohbet eden Kılıçdaroğlu, öğrencilere okul eşyaları hediye etti. CHP Lideri, öğretmen ve öğrencilerle çektirdiği hatıra fotoğraflarının ardından buradan ayrıldı.

İş Bankasına Dair Kritik Açıklama

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İş Bankası'ndan para alınmadığını ve Atatürk'ün hisselerinin ortağı olduklarını duyurdu. Hisselerden gelen paraların TDK ve TTK'ya aktarıldığını ifade eden Kılıçdaroğlu, zamanında bu hisselerin hazineye devredildiğini hatırlattı. 80 darbesinde hazineye devredilen hisselerin geri alınması için dava açıldığını ve davayı CHP'nin kazandığını aktardı. 

Hedefinde Cumhurbaşkanı Erdoğan da Vardı

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Katar tarafından hediye edilen uçakla ilgili de konuştu. Erdoğan, uçağın kendisine ait değil, devlete hibe olduğunu aktarmıştı. CHP Lideri de Katar şeyhinden hibe uçak alınmasının kendisini rahatsız ettiğini söyledi. 

Kılıçdaroğlu bu durumdan rahatsız olduğunu ifade ederken ülkenin zor durumda olduğunu aktardı. Ülkede vatandaş perişan halde diyerek konuşan CHP Lideri, Katar şeyhinin Doğu Akdeniz'de Türkiye'ye karşı petrol arayışında olduğunu aktardı. 

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 22:02

YORUM EKLE