Koç Holding'den uçak iddialarına açıklama

Koç Holding'den Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'na uçak tahsis edildiği iddialarına ilişkin açıklama. Koç A.Ş. açıklamasında ''Sosyal medyada yer alan iftiraların, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talihsiz açıklamaları ile yeniden gündeme gelmiş olmasını üzülerek takip ediyoruz.'' mesajını paylaştı.

Koç Holding'den uçak iddialarına açıklama

Koç Holding, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Koç Holding’in Ekrem İmamoğlu’na uçak tahsis ettiği iddialarına yanıt verdi. 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi sonuçlarına göre belediye başkanı seçilen ancak YSK kararıyla mazbatası düşürülen Ekrem İmamoğlu, Ramazan Bayramı’nda Karadeniz seyahatine Koç Holding’in Setair uçaklarıyla çıktı. Bakan Soylu’nun İmamoğlu’na uçak tahsis ettiği iddialarınaysa Koç Holding’den yanıt gecikmedi.

‘’Bakan Soylu’nun Talihsiz Açıklamalarını Üzülerek Takip Etmekteyiz.’’

Açıklamadan satır başları;

Koç Holding, yapmış olduğu açıklamada İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun 19 Mayıs’ta Samsun, 4-5 Haziran’da Trabzon ve Ordu’ya şirketimiz bünyesindeki Setair uçakları ile seyahat etmiştir. Bu seyahat sonrasında son günlerde sosyal medyada yer alan iftiraların, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talihsiz açıklamaları ile yeniden gündeme gelmiş olmasını üzülerek takip ediyoruz.

Açıklamada; Setair’in havacılık sektöründe 1990 yılından beri hizmet verdiği ve bugüne kadar siyasi parti temsilcileri ve iş dünyasının da içerisinde bulunduğu birçok özel ve tüzel kişiye helikopterlerle havacılık hizmeti sunulduğu, çeşitli uçuşlarda devlet erkânlarının da ağırlandığı yer aldı. Seçim dönemlerinde siyasi parti temsilcilerinin bazılarının Setair ve benzeri özel havacılık firmalarının araçlarının da kiralandığı belirtilirken, İBB Başkan adayı İmamoğlu’nun uçuşlarının da bu kapsamda olduğu ve faturaları kesilmek suretiyle tahsilatların gerçekleştirildiği aktarıldı.

‘’Binali Yıldırım’da Setair İle Seyahat Etmiştir.’’

‘’İBB Başkan adayı Binali Yıldırım’ın da 3 Mart günü Setair’den kiralanan helikopterle yolculuk gerçekleştirdiği belirtilirken ‘’Koç Topluluğu siyasetin bir parçası değildir. 90 yıllık tarihimiz boyunca Ülkemizin ekonomik ve toplumsal kalkınması için var gücüyle çalışmış bir Topluluğun günlük siyasi söylemler üzerinden polemik konusu yapılmasını yakışıksız buluyor, yöneltilen tüm suçlamaları reddediyoruz.’’ diye belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 20:12

YORUM EKLE

Popüler Haberler