MAK, Polimetre ve Avrasya'dan 23 Haziran İstanbul Seçimleri İçin Anket Sonuçları Paylaşıldı!

23 Haziran tarihinde tekrarlanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlık seçimleri kapsamında anket sonuçları gelmeye devam ediyor. İstanbul Seçimleri Son Anket Sonuçları, vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İşte ayrıntılar…

MAK, Polimetre ve Avrasya'dan 23 Haziran İstanbul Seçimleri İçin Anket Sonuçları Paylaşıldı!

İstanbul Seçimleri Son Anket Sonuçları

Polimetre’nin kurucusu Mehmet Günal Ölçer yapmış oldukları son anket sonuçlarında İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasında şu anda 13.000 seviyesindeki oy farkının minimum 500.000 olacağını ifade etti.

İstanbul 23 Haziran tarihinde yeniden yerel seçime gidecek. Ekram İmamoğlu ve Binali Yıldırım YSK tarafından alınan karar sonrasında bir kez daha karşı karşıya gelecekler. İptal edilen seçimde İmamoğlu ve Yıldırım arasındaki oy farkı 13.000 olarak belirlenmişti. Bu bağlamda küçük partilerin oy oranları da büyük önem arz etmeye başladı.

MAK Başkanı Mehmet Ali Kulat, sahada gerçekleştirdikleri anketlere göre küçük partilerin oylarının Ekrem İmamoğlu’na gideceğini ifade etti.

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz ise Saadet Partisi’nin seçime katılma kararını muhalefet için bir avantaj olduğunu söyledi.

İstanbul’da tekrarlanacak olan seçimlerde, öncesinde İmamoğlu ile Yıldırım arasındaki oy farkının çok az olması ittifak dışında kalan küçük partilerin oylarının önemini katladı, diğer yandan da sandığa gitmeyen kişileri ikna süreci başlatıldı.

Diğer Partilerin ve Adayların Aldığı Oylar

24’ü bağımsız toplam 32 adayın yer aldığı 31 Mart seçiminde İmamoğlu ve Yıldırım dışındaki adaylar arasında Saadet Partisi’nden Necdet Gökçınar 103 bin 364, Bağımsız Türkiye Partisi’nden Selim Kotil 27 bin 87, Türkiye Komünist Partisi’nden Zehra Güner Karaoğlu 10 bin 349, Vatan Partisi’nden Mustafa İlker Yücel 15 bin 428, Demokrat Parti’den Ersan Gökgöz 22 bin 268, Demokratik Sol Parti’den Muammer Aydın da 30 bin 884 oy almıştı.

Uzmanlar yapmış oldukları açıklamalarda, yenilenecek olan seçimlerde Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki farkın 500.000 den daha fazla olacağını hatta bu rakamın 1.000.000 seviyesine kadar çıkabileceğini ifade ettiler.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 08:58

YORUM EKLE
YORUMLAR
RECEP BAYRAK
RECEP BAYRAK - 4 hafta Önce

Kazanılmış bir seçim tekrar ediliyor şimdi milleti nesanıyorlar yani binalimi kazanacak hayır hak eden ekrem ımamoğlu kazanacak

Ekrem
Ekrem - 4 hafta Önce

Başkan Ekrem Imamoğlu

Guvenlik
Guvenlik - 4 hafta Önce

Her zaman hayırlısi olsun

sessIz
sessIz - 4 hafta Önce

bence tam tersi olacak gibi binali yildirim alacak gibi sahsen imamogluna verdim ama karar degistirdim binali yildirim kazanacak %80

Popüler Haberler