Mecliste Emekliye 600 Lira Kira Yardımı Teklifi!

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer'den Meclis'te emekliye 600 lira kira yardımı teklifi. Gürer, emeklilere 2 bin TL ısınma yardımı konusunda da teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu.

Mecliste Emekliye 600 Lira Kira Yardımı Teklifi!

Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Milletvekili Ömer Fethi Güler, TBMM Başkanlığı’na emekliler için yılda 2 bin TL ısınma yardımı ve ayda 600 TL kira desteği konularında 2 farklı kanun teklifi verdi. Gürer, bir ton kömürün 1800 TL olduğunu işaret ederek, 12 milyonu aşkın emekli vatandaşın zor şartlarda yaşamlarını sürdürdüğünü söyledi. Gürer, kira ve yakacak desteklerinin emeklileri bir nebze rahatlatacağını savundu.

Ekonomik Kriz Emeklileri Daha Fazla Etkiledi

Türkiye’de 2018 yılından bu yana süren ekonomik krizin emeklileri daha fazla etkilediğini savunan Gürer, artış ve döviz artışlarının da problemleri beraberinde getirdiğini kaydetti. İşsizlik ve yoksulluğun hat safhaya ulaştığının altını çizen Gürer, emekli vatandaşların pazardaki fiyatların düşmesi için pazara geç saatlerde gittiğini kaydetti. Gürer, enflasyon rakamları sebebiyle emeklilerin adeta yaşam mücadelesi verdiğin anlatarak TBMM Başkanlığı’na 2 farklı kanun teklifini sundu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 23:23

YORUM EKLE