Menderes Türel Antalya'ya Yeraltı Metrosu Gelecek Vaadinde Bulundu!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel yeni dönemde yapacağı vaatlerini anlatırken en büyük isteğinin Antalya'ya bir yeraltı metrosu getirmek olduğunu belirtti.

Menderes Türel Antalya'ya Yeraltı Metrosu Gelecek Vaadinde Bulundu!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel mevcut metro hattı uzunluğunu 55 kilometreye yükselttiklerini belirtti. Bunun yanında Türel Antalya’ya bir yeraltı metrosu yapmak istediğini belirtti.

Mevcut olarak başkanlık görevini yürüten ve 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı AKP Antalya BB Adayı olan Menderes Türel dünyaca tanınan Antalya için halkın hizmetine sunacağı uluslararası projelerle refah seviyesini attırmak istediğini söyleyerek ‘’ Ben Antalya’nın evladıyım. Bu şehirde doğdum, büyüdüm ve Antalya’ya hizmet etmek benim için taşıyabileceğim en büyük onurlardan, şereflerden bir tanesi. Ben 14 Şubat’ta yeni projelerimi Aşkım Antalya diyerek açıkladım. 20 milyar lira yatırım bedelli, 359 proje sunduk. 70 bin kişiye iş imkanı olacak. Yerine getiremeyeceğimiz bir sözü söylemiyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın referansıdır. 2014’te de birçok söz vermiştik, fazlasını yaptık. Öneğin 19 kavşak yapacağız demişiz, 28 katlı köprülü kavşak yapmışız. Yeni seçim kataloğumuzda da 359 projeyi ifade ediyoruz. Bunları da yapacağız” diyerek açıklamasını tamamladı.

Yeniden seçilmesi halinde yeni dönemin ilk önceliği ulaşım ve toplu taşıma olduğunu belirten Türel trafik sorunun çözümünün toplu taşıma olduğunun altını çizerken, ilk döneminde 11 kilometre raylı sistem yaptıklarını 2. döneminde ise 44 kilometre daha yaptığına dikkat çekerken bir sonraki döneminde yeraltı metrosu yapmayı vadediyor. Kendisinden önceki belediye başkanı araya girmese yeraltı metrosunu çoktan bitirmiş olacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 21:57

YORUM EKLE

Popüler Haberler