MHP Genel Başkanı Bahçeli Sert Açıklamalarda Bulundu

Sinan Oğan’a yönelik gerçekleşen saldırılar hakkında açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, aynı zamanda MHP’ye yönelik atılan yalan iddialar olduğundan sert sözlerle söz etti;

MHP Genel Başkanı Bahçeli Sert Açıklamalarda Bulundu
Sinan Oğan’a yönelik gerçekleşen saldırı hakkında ülkücülerin hiçbir şeyi yarım bırakmayacağını belirten MHP Genel Başkanı Bahçeli, referandum hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. Nisan ayında gerçekleşecek olan referandumdan sonra Milliyetçi Hareket Partisi’nin bitirileceğine yönelik bir takım iddiaların mevcut olması üzerine Bahçeli bu durum hakkında çok sert sözlerle bahsetti. Bu tür iddialarda bulunanlara ‘’kokuşmuşlar’’ ifadesini yakıştıran Devlet Bahçeli, bu tür iddialarda bulunanların utanmalarını kaybettiklerini ve gönüllülerinden partinin kapatılmasının geçtiğini belirtti.

MHP İlelebet Yaşayacak!

Milliyetçi Hareket Partisi’nin fani bedenlere değil, ilelebet yaşayacağına ve partinin Türklüğün ana ve atar damarını oluşturduğu belirten Devlet Bahçeli, son zamanlarda ortaya çıkan PKK-peşmerge çatışmasından da söz etti.

Çıkar Çatışması Değilse, Tiyatrodur

Geçtiğimiz günlerde PKK kendi arasında büyük bir bölünme yaşadığı yönünde çeşitli iddialar gündeme bomba gibi oturmuştu. Meydana gelen bu iddialar hakkında ise açıklamalarda bulunarak, bu durumun çıkar çatışması değilse, tiyatro olduğunu belirtti. 16 Nisan tarihinde gerçekleşecek olan referandumda da Türklüğün bekası için ‘’EVET’’ oyu verileceğini açıkladı.

Almanya’nın Türkiye’ye Olan Tutumu da Eleştirildi

Türkiye’nin bölgedeki ağırlık noktası olduğunu ve Türkiye’nin kaynaması halinde Berlin’in yanacağını belirtti. Bununla birlikte MHP Genel Başkanı, bu durumda aynı zamanda Londra’nın da olumsuz yönde etkileneceğine değindi. Bununla birlikte Almanya da ifade özgürlüğüne gam vurulması gibi bir durumun mevcut olduğunu ve Almanya’nın referandum da hayır cephesinde yer alıyor olabileceğine değindi.

Bütün dünya için tehdit unsurları olan terör örgütü FETÖ ve PKK ile yakından ilişkisi olan ve bu yolun yol olmadığı belirtildi. Almanya Başbakanı’nın son zamanlarda takındığı tavırlar iki ülke arasındaki ilişkileri bozmakta. Ülkemizde meydana gelen terör saldırılarını kınayan ancak her fırsatta da bu hainlerle işbirliği içerisinde olan, ülkemizle olan ilişkisini iyi yönde tutma eğiliminde olmayan Almanya, ortamı daha da kızıştırmakta.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Bu Duruma Tepkisini Koydu

Özellikle de bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da sert açıklamalarda bulunmuştu. Almanya da Nazizm’in devam etmekte olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı zamanda isterse ülkeye giriş yapabileceğini ve yapamaması halinde de bütün dünyayı ayağa kaldıracağını belirtmişti. 
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 17:16

YORUM EKLE