MHP Genel Başkanı Bahçeli’den CHP’ye ve ABD’ye Sert Açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ve bölücü terör örgütü FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’den hareketle Amerika’ya sert eleştirilerde bulundu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli’den CHP’ye ve ABD’ye Sert Açıklamalar
Kayseri mitinginde referandum öncesinde yer alan MHP Başkanı Bahçeli, bu konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Amerika Birleşik Devletleri’ne çok sert açıklamalarda bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeni anayasa maddelerini okumadığını belirten Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı’nın okumasının ve yazmasının olduğunu ancak anlamakta zorluk çektiğini belirtti. Gerçekleşen bu mitinge binlerce MHP’li vatandaş katıldı ve bununla birlikte Kayseri halkından övgü dolu sözlerle bahsetti.

Kayserili Onurludur, Ahlaklıdır, Sözünün Eridir, Dik Duruşludur

Kayserili vatandaşların onurlu, ahlaklı, sözünün eri ve dik duruşlu olduğunu belirten MHP Başkanı, Kayseri vatandaşlarının kahramanlıklarından da söz etti. Ülkemizin karşı karşıya kaldığı herhangi bir sorunda Kayseri halkının hiçbir şekilde görevden kaçmadığını ve her zaman en ön safhalarda yer aldığı belirtildi. Referandum sürecinin de ülkemizde bir sıkıntı süreci doğurduğunu ve bundan dolayı da vatandaşların üzerine bir kere daha önemli bir görev düştüğü yönünde açıklamalarda bulundu.

20 Temmuz 2015’ten Bu Yana 1443 Evladımız Şehadet Şerbetinden İçmiştir

Terör örgütlerine karşı sarf edilen etkin mücadelede Amerika Birleşik Devletleri ve diğer Avrupa devletlerinin her zaman düşmanları koruyup kolladığına değindi. Türk düşmanlarının ABD garantörlüğü altında olduğu belirtilmekle birlikte aynı zamanda 20 Temmuz 2015 tarihinden bu yana toplam 1443 Türkiye vatandaşının şehadet şerbetinden içtiğine değinildi. 15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbe kalkışması sonucunda ise toplam 248 vatandaşımızın şehit düştüğüne değinen MHP Genel Başkanı Bahçeli, bu yolda tepkisini gizlemedi.

Terör örgütü PKK’nın ABD'den yoğun bir şekilde destek aldığı belirtildi. ABD tarafından silahlandırılmakta olan bu hain örgütün Avrupa Birliği’nden destek aldığının da kesinlikle göz önünde bulundurulması gerekmekte olduğu vurgulandı. Rus askerleriyle YPG hainlerinin bir arada olduğu bir fotoğrafının da gözler önüne serildiği de Devlet Bahçeli tarafından eklenen hususlar arasında yer aldı. 
Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2017, 20:08

YORUM EKLE