MHP Lideri Bahçeli'den dev operasyonla ilgili açıklama

MHP lideri Bahçeli, bugün başlayan Barış Pınarı Harekatı ile ilgili bir açıklama yaptı. Bahçeli açıklamasında partisinin ve Türk milletinin harekatta tam destek olarak yanında olduğunu söyledi.

MHP Lideri Bahçeli'den dev operasyonla ilgili açıklama

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Türk askerinin Suriye sınırına girip PKK/YPG'ye ait hedefleri vurmasıyla başlayan Barış Pınarı Harekatı ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye Milli Ordusu'yla birlikte Suriye'nin kuzeyinde bulunan ve terör örgütlerine ait hedefleri vurmasıyla başlayan harekatla ilgili yaptığı açıklamada, "MHP, Barış Pınarı Harekatı'nın tam destekle yanındadır. Türkiye, bekasını tehdit eden bölücü örgütleri saklandığı coğrafi alanlarda etkisiz hale getirmek için kutlu bir sefere çıkmıştır" diye konuştu.

Suriye'nin kuzeyindeki güvenli bölgede başlayan operasyonla ilgili yaptığı yazılı açıklamada Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye, bekasını tehdit eden bölücü örgütleri saklandığı coğrafi alanlarda etkisiz hale getirmek için kutlu bir sefere çıkmıştır. "Türk milleti ihmal ve inkarı mümkün olmayan büyük bir varoluş mücadelesinin tam ortasındadır. Barış Pınarı Harekatı’yla Suriye’nin kuzeyinde ülkemizin kara sınırlarına paralel olacak şekilde hem güvenli bölge tesis edilecek hem de bölgeye huzur, sükunet ve istikrar yerleşmiş olacaktır."

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 18:55

YORUM EKLE

Popüler Haberler