MHP'den İstifalar Devam Ediyor, Yeni Açıklamalar 150 Kişiye İşaret Etti

Milliyetçi Hareket Partisi'nden ihraç edildikten sonra yeni parti oluşumuna giden Meral Akşener'in hareketine katılmak üzere 150 yeni ismin daha istifa ettiği açıklandı.

MHP'den İstifalar Devam Ediyor, Yeni Açıklamalar 150 Kişiye İşaret Etti

Mut Belediye Başkan Yardımcısı iken görevinden istifa eden Özgür Demirdağ, eski meclis üyeleri ve delegelerle bir araya geldi. Atatürk Anıtı’nda gerçekleşen bu toplantıda MHP eski ilçe başkanı Muhammet Kayhan, istifa kararının, alınması zor bir karar olduğunu beyan etti. Muhammet Kayhan, Milliyetçi Hareket Partisi’nden ihraç edilen Meral Akşener’e destek olmak adına 150 kişinin MHP’den istifa ettiğini açıkladı.

MHP’den ihraç edilen Akşener ile ilgili parti kuracağı iddiaları bir süredir gündemde yankılanmaktaydı. Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu’nun Meral Akşener ile yaptığı konuşma detayları ile durum genel olarak kesinlik kazanmıştı.

Akşener’in yeni parti konusunda çok hızlanıldığını, önemli adımların atıldığını ve atılmaya da devam edilmekte olduğunun belirtildiği gündemde kısa süre sonra yer aldı. Akşener’in çalışmalarının olumlu yönde gitmekte olduğu ve Prof. Dr. Ümit Özdağ ile beraber çalışmaların devam ettiği de açıklamalar arasında yer almıştı. Bunun yanı sıra birlikte atılan bu adımların da olumlu karşılandığı ve ülke genelinde iyi tepkilerle karşılandığı genel olarak siyaset araştırmacıları tarafından bildirilmeye devam etti.

Türkiye genelinde örgütlenme sürecinin henüz tam anlamı ile başlamadığını açıklayan Akşener, bu sakin ilerleyişin de siyasette sağlam adımlar atmak için yapıldığını belirtti. Öncelikle parti oluşumunun tamamlanması gerektiği ve daha sonra da örgütlenmenin tamamlanacağı Akşener tarafından basına aktarıldı.  Yeni kurulacak olan bu partinin sadece MHP’den vazgeçenlere değil, bütün parti küskünlerine hitap edeceği de Akşener tarafından beyan edilirken aynı zamanda seçimlerde oy kullanmayan vatandaşların da bu partiye yoğun bir ilgi göstereceği düşünülüyor.

Parti adına çalılacak olan bağımsız milletvekillerinin Prof. Dr. Ümit Özdağ ve İsmail Ok olacağı açıklanırken, parti yönetiminde yer alacak isimlerin ise; Durmuş Yılmaz, Nuri Okutan, Abdüllatif Şener, Engin Alan, Mansur Yavaş ve Müsavat Dervişoğlu olacağı aktarıldı. Parti Genel Başkanı’nı ise Meral Akşener olacak ve partiyi siyaset gündeminde yönetecek.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2017, 00:15

YORUM EKLE