MHP'Li Milletvekilinden Canlı Yayında EYT ve Mahkumlara Af Açıklaması

MHP Milletvekili Cemal Enginyurt son zamanlarda Türkiye’de en çok konuşulan konular hakkında kritik açıklamalarda bulundu. MHP, EYT ve Mahkumlara Af Konularında Açıklama Yaptı İşte o açıklamalar…

MHP'Li Milletvekilinden Canlı Yayında EYT ve Mahkumlara Af Açıklaması

MHP, EYT ve Mahkumlara Af Konularında Açıklama Yaptı

Bengü Türk TV üzerinde Cem Açıkgöz’ün misafiri olarak programa katılan MHP Milletvekili Cemal Enginyurt, emeklilikte yaşa takılanlar ve mahkumlara af konularında konuştu. Cem Enginyurt yapmış olduğu açıklamalarında emeklilikte yaşa takılanların olduğunu ve sorunlarının nasıl halledileceğini merak ettiklerini söyledi. 31 Mart seçimlerinden evvel miting yaparak tüm emeklilikte yaşa takılanların toplandıklarını, bu mitingde EYT yoksa oy da yok dediklerini ve 31 Mart seçimlerinde oylarını CHP’ye verdiklerini kaydetti. EYT’cilerin seçimler sonrasında da bizim istediğimizi yapmazsanız böyle gider CHP’yi seçtiririz dediklerini belirtti.

Cemal Enginyurt konuşmasının devamında mahkumlara af konusu hakkında da birtakım ifadelere yer verdi. Enginyurt, ceza indirimi isteyenlerin de ceza indirimi gelmemesi durumunda oylarını CHP’ye vereceklerini söylediklerini ve öyle de yaptıklarını söyledi. Üstüne üstlük hakaretlere devam ettiklerini de ekledi. Kendisinin de 4 senenin üstünde hapis yattığını, mahkumların psikolojisini çok iyi anladığını, MHP’nin bu konu üzerinde köprü görevi yapacağını ve meseleyi AK Parti ile birlikte başaracaklarını ifade etti.

Cemal Enginyurt EYT ve Af meselesi kapsamındaki kişilerin Twitter üzerinden hakaret edici tivitler atmamasını rica etti ve verilen sözlerin yerine getirileceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 17:00

YORUM EKLE

Popüler Haberler