MHP’nin Af Teklifi Değerlendirildi

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Milliyetçi Hareket Partisi’nin af teklifi ile ilgili konuştu. Bu kanunun da diğer kanunlar gibi işlem göreceğini söyledi.

MHP’nin Af Teklifi Değerlendirildi

Özbekistan ziyareti öncesinde konuşan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım içtüzüğün uyarlanması gerektiğini söyledi. Mevcut iç tüzüğün parlamenter sisteme göre icra edildiğini paylaşan Yıldırım, bunun Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine uyumlaştırılması gerektiğini belirtti. Özbekistan Başbakanı ve Cumhurbaşkanı ile görüşecek Yıldırım, iki ülke arasındaki ekonomik ve kültürel faaliyetlerin ilerletilmesinin hedeflendiğini dile getirdi.

Özbekistan’ın yatırım için uygun bir ülke olduğuna dikkat çeken Yıldırım, burada ciddi yatırım hamlelerinin yapıldığını aktardı. TBMM Başkanı TİKA’nın sosyal sorumluluk projelerinden olan mobil ambulans ve hizmet araçlarının teslimatının yapılacağını paylaştı.

Partimizin Bu Konudaki Düşüncesi Bellidir

Af konusunda Ak Parti’nin tavrının belli olduğunu paylaşan Yıldırım, şuanda bir beyanat vermesinin yanlış olacağını ifade etti. Bunun da diğer kanunlar gibi işlem göreceği değerlendirmesinde bulunan Yıldırım, teklifin somutlaştırılıp TBMM’ye sunulacağını belirtti. Meclis Başkanı Binali Yıldırım, parti yetkililerin kamuoyuna gerekli açıklamalarda bulunduğunu vurguladı.

1 Ekim’den sonra TBMM’nin açılacağını hatırlatan Yıldırım, yeni dönemde önemli konuların olduğunu paylaştı. Yıldırım, bütçe görüşmelerinin de 17 Ekim itibariyle meclise sunulacağını ve görüşmelerin yıl sonuna kadar süreceği değerlendirmesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 23:07

YORUM EKLE