MHP'nin Teklifine Yönelik Çelişkili İddialar

Milliyetçi Hareket Partisi’nin af teklifiyle ilgili Ak Partili hukukçularda çekincelerin oluştuğu iddia edildi. Af kapsamında hukukçuların çalışma yapacağı ifade edildi.

MHP'nin Teklifine Yönelik Çelişkili İddialar

MHP’nin af teklifiyle ilgili çalışmalar yapan Ak Partili hukukçuların birtakım rötuşlar yapacağı konuşuluyor. Yeni yasama yılında konuşulacak konuların arasında ilk sırada yer alan af teklifine Ak Partili kurmaylar çekinceli bakıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde afla ilgili sadece devlete karşı işlenen suçların affedilebileceğini kamuoyuna duyurmuştu. Ak Partili hukukçular ise çete ve organize suçların af kapsamına alınmasının yanlış bir adım olacağını düşünüyor.

Kendi Kıstaslarına Uygun Hale Getirecekler

Atılan bir diğer iddia ise, Ak Parti kurmaylarının af teklifini değerlendirip birtakım rötuşlarla affı onaylayabileceği yönünde. Tam anlamıyla kabul edilemeyecek ve aynı zamanda reddedilemeyecek bir teklif olduğu ve 360 milletvekilinin desteğine ihtiyaç duyulduğu konuşuluyor. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir görüşme gerçekleştirecek.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz kritik bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin ana gündem maddesi af tartışması oldu ve bu görüşmede prensipte anlaşıldı sonucu çıktı. Konuya ilişkin ilerleyen günlerde yeni görüşmelerin olacağı sinyali verildi ve belli bir mutabakata varıldığı ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 14:38

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahkum esiyim
Mahkum esiyim - 6 ay Önce

Hadi hayırlısı inşAllah bekliyoruz sabırsız lıkla

Efe
Efe - 5 ay Önce

Orman kanunlarda değişmeli 2 ormancının eline bırakılmamalı insanlar rüşvetin alasını zulmün en kötüsünü yapıyorlar yer mugla incelenmeli devlet büyükleri fetoculri ayılmasanıza orman bakanlığından milletin başına dert oldular daha hâlâ görevdenler birde mevki atlıyorlar nasıl oluyor bu iş

Efsa
Efsa - 5 ay Önce

Bunlar hep secim hilesi oy hani cikacakti ne oldu secim sonrasi deniyor