Muhalefet Cephesi İddiaları Sürüyor, CHP İkiye mi Bölündü

24 Haziran seçimlerinde Muharrem İnce'yi destekleyen parti içi muhalefet, şimdi de olağanüstü kurultay için imza toplama hareketi başlattı iddiaları yayılmaya devam ediyor.

Muhalefet Cephesi İddiaları Sürüyor, CHP İkiye mi Bölündü

Bu sene 24 Haziran'da gerçekleştirilen cumhurbaşkanı seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce ile ilgili olarak parti başkanlığı söylemleri sık sık gündeme gelmişti. Bu süreçte bizzat İnce'ye de muhabirler tarafından yöneltilen "parti başkanlığı söz konusu mu?" sorularını yanıtsız bırakan İnce, parti içindeki muhalefet cephesi tarafından destekleniyor iddiaları gündeme geldi. "Muhalefet Cephesi" olarak tabir edilen grup, parti içinde yeterli imza sayısını toplayarak olağanüstü kurultaya gidilmesini isteyecek şeklinde yayılan iddialara göre, muhalefet cephesinin işlemi hızlandırıp tamamlaması için "İnce'nin komutunu bekliyorlar" denildi.

634 İMZA TOPLANACAK

Muhalefet cephesinin iddia edildiği şekilde olağanüstü kurultaya gidebilmesi için parti içindeki delegelerden 634 imza toplaması gerekiyor. Bu yönden 266 parti üyesini mercek altında tutan muhalefet cephesi, delegeler ile temasa geçerek, olağanüstü kurultaya destek vermeleri yönünde taahhüt topluyor. Cephenin çalışmaları sonucunda şuana dek İzmir, Sakarya, Diyarbakır, Afyonkarahisar, Kayseri, Kilis ve Bitlis kentlerinde bulunan parti delegeleri değişimi destediklerini onayladıklarını dile getirdi.

PARTİ YÖNETİMİ OLANAKSIZ BULUYOR

Muharrem İnce'nin Kılıçdaroğlu'na onursal başkanlık teklif etmesinin ardından, imza toplamayacağını ama Kılıçdaroğlu eğer hayır diyecek olursa partinin bu işi kendi kendine çözeceğini söylemesinin ardından gözler yönetime çevrilmişti. Bu kapsamda parti yönetimi yaklaşan yerel seçimlere odaklanmak istediği için kurultay ile uğraşmak istemediğini bildirirken, muhalefet cephesinin olağanüstü kurultay için yeterli imza toplayamayacağını düşündüğünü bildiriyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 13:30

YORUM EKLE