Muharrem İnce, İlk Defa Kılıçdaroğlu ve Genel Başkanlık Hakkında Açıklama Yaptı

Seçimler sonrasında ilk defa basın açıklaması veren Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili önemli beyanlarda bulundu ve açıklamalarını beğenmedim dedi.

Muharrem İnce, İlk Defa Kılıçdaroğlu ve Genel Başkanlık Hakkında Açıklama Yaptı

24 Haziran seçimlerinde cumhurbaşkanlığına aday olan ve %30 oy oranı elde eden Muharrem İnce, seçim sonrasındaki basın açıklamasından beri ilk defa kamera karşısına geçti. Ayşe Arman ile röportaj yapan İnce, açıklamalarında dikkat çeken noktaları vurguladı.

ADAYLIĞI DEVAM EDECEK

50 günlük cumhurbaşkanlığı kampanyasının sonunda çok geniş bir kitleyi arkasına toplamayı başaran Muharrem İnce, önümüzdeki seçimlerde de cumhurbaşkanlığına aday olacağını söyledi. Bu yolda verdiği mücadeleyi yarım bırakmayacağının altını çizen İnce, elde ettiği 3 kişiden 1 oyu arttırarak 2 kişiden 1 oy elde etmeye çalışacağını söyledi.

RAKİP OLMAM, İSTENİRSE HAZIRIM

İnce'ye yöneltilen CHP Genel Başkanlığı sorularına ilk defa yanıt vermesi ise şaşırttı. Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu'nun yerine Genel Başkanlık istiyor musunuz sorusuna verdiği yanıt; eğer Kılıçdaroğlu istifa ederse ve ben bu göreve istenirsem hazırım dedi. Bir yanlış anlaşılma olmaması gerektiğini ifade eden İnce, beni cumhurbaşkanı adayı olarak çıkaran bir genel başkana vefasızlık edemeyeceğini, rakip olmayacağını ve kurultay istemeyeceğini söyledi.

TEBRİK KONUSUNDA FİKİR AYRILIĞI

Kemal Kılıçdaroğlu'nun, İnce'nin Erdoğan'ı tebrik etmesini doğru bulmadığını açıklaması ile ilgili sorularla karşılaşan İnce, bu konuda bir fikir ayrılığı yaşadıklarını ve kendisi her şartta rakiplerini tebrik edeceğini söyledi. Kılıçdaroğlu'nun da geçmişte tebrik etmiş olduğunu belirten İnce, neden böyle bir durumun söz konusu olduğunu da bilmediğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 12:39

YORUM EKLE