Numan Kurtulmuş'tan Gündeme Dair Kritik Açıklamalar

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş kritik açıklamalarda bulundu. Numan Kurtulmuş'un o önemli açıklamaları ve gündeme dair değerlendirmelerinden başlıklar haberimizde

Numan Kurtulmuş'tan Gündeme Dair Kritik Açıklamalar

Numan Kurtulmuş’tan Kritik Açıklamalar

AK Parti Genel Başkanvekilliği görevini yerine getirmekte olan Numan Kurtulmuş, AK Parti Trabzon İl Danışma Meclisi Toplantısı’nın yapıldığı Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde kritik açıklamalar yaptı.

Genel Başkanvekili, AK Parti Trabzon İl Danışma Meclisi Toplantısı’nın yapıldığı Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde kullandığı ifadelerde, yerli ve milli bir parti olan AK Parti’nin yüce Allah’ın dışında kimseden çekinmediğini ve halkın dışında hiçbir unsur tarafından da yönlendirilmediğini belirtti.

Numan Kurtulmuş, AK Parti’nin sanat, teknoloji, edebiyat, ekonomi, imalat gibi birçok sahada yerliliği destekleyen bir parti olduğuna dikkat çekerek her ağacın kendi bedeni üstünde büyüdüğünün farkında olduklarını söyledi.

AK Parti’nin kimse tarafından yönlendirilmediğine değinen Kurtulmuş, AK Parti’nin milletin partisi olduğunu söyleyerek, uygarlığa ve geçmişe bağlı olduğunu ifade etti. Sözlerine AK Parti’nin yenilikçi özelliğinden bahsederek devam eden Genel Başkanvekili, AK Parti’nin  ülkede yaşayan insanların fikirlerinin, haklarının, hürriyetlerinin ve varlıklarının güvenceye alınmasında teminat olduğunu vurguladı. AK Parti’nin siyasi kısıtlamaları yok eden darbelerin de önüne geçen bir irade olduğunu belirterek, ekonomiden siyasete her alanda yenilikçi bir parti olduğunun altını çizdi.

Numan Kurtulmuş, AK Parti’nin en çok önem arz eden yeniliğinin Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi’ne geçişin olduğunu belirtti. Yurtta olanları hafızalarından silmeyeceklerini fakat şartlar ne olursa olsun intikam alma hırsına kapılmayacaklarını, yalnızca siyaset anılarını unutmamak için bunu yapacaklarını söyledi.

Genel Başkanvekili, önceki senelerde Cumhurbaşkanlığı seçimi zaman zarfında olanları değişik önekler ile açıklayıp, Milletin Cumhurbaşkanını seçmeyi kendisinin kararlaştırdığını, 2014 yılında da ilk Cumhurbaşkanlığı pozisyonuna kendileri gibi olan Recep Tayyip Erdoğan’ı uygun gördüklerini ifade etti.

Milletin iradesi ile Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiş yapıldığını söyleyen AK Parti Genel Başkanvekili, milletin kendi Cumhurbaşkanını kendisi seçmeye devam ettiği müddetçe kimsenin hayatıyla ilgilenmeyen, kimse ile muhattap olmayan ve kimsenin derdini umursamayanların Cumhurbaşkanı seçilmeyeceklerini ifade etti. Eskiden olduğu gibi kapalı kapılar ardında Cumhurbaşkanı seçimleri olmayacağını, halkın arasında ne var ise Cumhurbaşkanının o olacağını niteledi.

Numan Kurtulmuş sözlerinde, sadakatin herhangi birine değil milletin kendisine olacağını söyledi.

AK Parti’nin ilerlemeci özellikte bir parti olduğunu söyleyen Kurtulmuş, yalnızca belli bir bölümünün değil 81 milyon vatandaşın iyileşmeden hakkını alması için çabaladıklarını ifade etti. AK Parti’nin çevreleyici bir parti olduğunu, yalnızca belli bir bölgenin partisi olmadığını işaret eden açıklamalar yaptı. Kurtulmuş sözlerine,  AK Parti’nin Türkiye’ de her il de iddialı olduğunu söyleyerek devam etti. Şınak’ta, Cizre’de , Hakkari’de, Konya’da, Rize’de, İzmir’de ve memleketin kalan her noktasında iddialarının olduğunu belirtti. Sonuç olarak ülkenin her yerini simgeleyen herkesi kendini içinde gördüğü bir çevreleyici güç, büyük bir siyasi hareket olduğunu niteledi. Kurtulmuş sözlerine, ‘‘Bir arkadaşımın ofisine gittim arkada 3,5 milyon kilometrekarelik Osmanlı haritası vardı, Balkan Savaşları'nın az öncesindeki. Dedim ki güzel bir şey ama AK Parti'nin esas alacağı harita, zihninde bir şekilde yer edecek olan harita 20 milyon kilometrekarelik Osmanlı coğrafyasıdır, gönül coğrafyasıdır. Şöyle bir gözünüzün önünde bulundurun, bugün ki 780 bin kilometrekare, o geniş coğrafyada ne varsa hepsinin özetidir’’, diyerek devam etti. AK Parti’nin yalnızca Türkiye’nin değil , ezilmiş ve hakkı yenmiş milletlerinde, dünya da yardıma ihtiyacı olan tüm milletlerin de partisi olduğunu ifade etti.

Numan Kurtulmuş, yapılanma üyelerinden gösterişsizlik, sıcakkanlılık ve azimle faaliyetlerde bulunmalarını ve önce vatan ve millet sloganıyla davranmalarını rica etti.

Bağlılık ve hakkaniyetin önemine parmak basan Kurtulmuş, özellikle milletin kendisine bağlılık gösterilmesinin büyük bir görev olduğunu, ve bunun gerekliliğinin 15 Temmuz günü görüldüğünü söyledi. Milletin kendinden alınan paralar ile temin edilen uçakların yine millete bombalar attığını söyleyen Kurtulmuş, ortada bir bağlılığın olduğunu ama kimlerince bu bağlılığın Pensilvanya’daki terörist başına olduğunu ifade ederek, asıl bağlılığın milletin kendisine olması gerektiğini vurguladı.

Araştırmacı, yazar Sadık Albayrak toplantıda AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’a kitap hediye etti. Toplantıya, AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Trabzon İl Başkanlığı yapan Haydar Revi, AK Parti'nin Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu, ilçe belediye başkanları ve parti kapsamındaki kişiler de katıldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2019, 01:42

YORUM EKLE