ORC Araştırma Şirketinden 31 Mart Yerel Seçimleri için Çarpıcı AK Parti Yorumu

31 Mart seçimleri yaklaşırken ORC Araştırma şirketi tarafından kritik bir açıklama geldi. Seçimle ilgili tahmini sonuç oluşturan şirketin genel koordinatörü de konuyla ilgili yorumlarını dile getirdi. Ayrıntılar yazımızda...

ORC Araştırma Şirketinden 31 Mart Yerel Seçimleri için Çarpıcı AK Parti Yorumu

ORC Araştırma Firmasından Kritik AK Parti Açıklaması

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere 63 gün kaldı. Seçimlere bu kadar az zaman kalmışken kritik özellikte açıklamalar da artmaya başladı. Bunun yanında 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerini önceden tahmin eden ORC Araştırma firması AK Parti ile ilgili kritik bir yorumda bulundu.

Yerel seçimlere 63 gün kalırken, siyasi partiler yerel seçimlere katılacak adaylarının büyük bir kısmını tanıttı. Araştırma şirketleri de seçim tarihi yaklaştıkça oylama sonuçlarına dair tahmini çalışmalar yapmaya başladılar.

ORC Araştırma Şirketi Genel Koordinatörü Mehmet Pösteki, önceki hafta sonuçlarını açıkladıkları seçim anketinin ayrıntıları hakkında konuşurken aynı zamanda seçime ilişkin fikirlerini de söyledi.

Hafta içinde duyurdukları anket kapsamında Bursa ve Eskişehir’in rakip partiye kaptırılacağını belirten Pösteki, Balıkesir ve Denizli’de Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı adaylarının başa baş mücadele edeceğini ifade etti. Mehmet Pösteki konuşmasında ekonomideki durumlara değinerek AK Parti’nin kurulduğu zamandan bu yana ilk defa bir seçime pek çok bölgede arkadan başladığını ve işinin gerçekten zor olduğunu belirtti.

RS FM’de yapılan Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle programına misafir olarak katılan Mehmet Pösteki, İstanbul ile ilgili olarak Ekrem İmamoğlu’nun tanınırlık sorununun gittikçe azaldığını ve Binali Yıldırım’ın Meclis Başkanlığı sürecinin sorunlar oluşturmaya başladığını söyledi ve durumun başa baş olduğundan bahsetti.

ORC Araştırma Şirketi Genel Koordinatörü Mehmet Pösteki ekonomide yaşanan dalgalanmaların seçim sonuçlarına etkisi olabileceğini ve tahmin edilmeyen şeylerin yaşanabileceğinden bahsederek, "AK Parti kurulduğu günden beri ilk kez bir seçime birçok yerde geriden başlıyor, işi çok zor" cümlelerini sarfetti.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 00:16

YORUM EKLE