ORC'nin 23 Haziran İstanbul seçimleri için son anket sonuçları

YSK’nın 31 Mart 2019 tarihinde İstanbul’da yapılan seçimlerin 23 Haziran 2019 tarihinde tekrarlanmasına yönelik karar alması ardından anket firmaları İstanbul’da çalışmalarına başladılar. Bu yazımızda ORC Araştırma Şirketi Yerel Seçim Anket Sonuçlarından bahsedeceğiz. İşte oranlar ve rakamlar…

ORC'nin 23 Haziran İstanbul seçimleri için son anket sonuçları

ORC Araştırma Şirketi Yerel Seçim Anket Sonuçları

YSK’nın almış olduğu karar sonrasında 23 Haziran 2019 tarihinde yenilenecek olan İstanbul Yerel Seçimleri hakkında araştırma firmaları anketlerini sürdürüyorlar. ORC firması da anket çalışmalarına imza atan şirketlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. ORC’nin yaptığı ankete göre AK Parti’nin adayı Binali Yıldırım’ın %47 oranında oy aldığı, CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun ise %46,7 oranında oy aldığı ifade edildi. Bu durumda Binali Yıldırım’ın Ekrem İmamoğlu’ndan %0,3 oranında çok oy aldığı görülüyor.

Kararsızlara ve diğerlerine bakıldığında ise, kararsızların oy oranının %5,5 ve diğerlerinin ise %0,8 olduğu görülmekte.

31 Mart Yerel Seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’na oy verdim, yine vereceğim diyenlerin sayısının %96,7 oranında olduğu açıklandı. %3,3’lük oran ise kararsız olanları ifade ediyor.

Aynı soruyu Binali Yıldırım için sorduklarında ise alınan oran %97,4 oldu. %2,4’lük bölümün ise kararsız olduğu açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2019, 14:24

YORUM EKLE

Popüler Haberler