Öztrak'tan Netleştiren Yanıt

Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Faik Öztrak, MYK toplantısı sonrasında basın toplantısı gerçekleştirdi. İttifak düşüncesi ile ilgili merak edilen soruları yanıtladı.

Öztrak'tan Netleştiren Yanıt

24 Haziran seçimlerinde İYİ Parti ve Saadet Partisi ile ittifak kurarak seçim sürecini yöneten Cumhuriyet Halk Partisi, yerel seçimlerde ittifak olacak mı soruları karşısında ilk yanıtını verdi. Cumhuriyet Halk Partisi'nin MYK toplantısı sonrasında partinin sözcüsü Faik Öztrak tarafından yapılan açıklamalar, yanıtın aydınlık kazanmasını sağladı. Bu kapsamda yerel seçimlerle ilgili olarak akıllarında ittifak düşüncesinin bulunmadığını açıklayan Öztrak, oylamaya sunulacak olan belediye başkanı adaylarını, her kesimden oy alabilecek kişiler arasından özel olarak seçeceklerini ifade etti.

ŞEHİTLERE BAŞSAĞLIĞI DİLEYEREK BAŞLADI

Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Faik Öztrak, konuşmasına Hakkari ve Batman'da şehit olan askerlerin ailelerine başsağlığı dileklerini ileterek başladı. Hemen ardından CHP'nin ana gündeminde ekonomi konusunun bulunduğunu belirterek, döviz kurlarındaki dalgalanmalara değinen Öztrak, 2002'den bu yana yaşanan en büyük kaybın 2018'de söz konusu olduğunu vurguladı. Konuşmasının devamında Türkiye'de izlenen ekonomik politikalara eleştirilerini yönelten Faik Öztrak, Türkiye'nin ekonomik açıdan savrulduğunu beyan etti. Yerel seçimlere değinerek, ittifak düşüncelerinin olmadığını da netleştiren Faik Öztrak, tüm seçmen tabanını kapsayacak bir aday profili yaratacaklarının altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2018, 23:40

YORUM EKLE