PKK Propagandası Yaptığı İçin HDP Eş Genel Başkanı Temelli'ye Soruşturma

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'ye PKK terör örgütü Propagandası yaptığı ve Örgüt üye başı Abdullah Öcalan ile ilgili övücü sözler söylediği gerekçesiyle Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açıldı.

PKK Propagandası Yaptığı İçin HDP Eş Genel Başkanı Temelli'ye Soruşturma

Cumhriyet Başsavcılığı'nca HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli 31 Ocak günü Tunceli'de katıldığı partisinin aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşma sebebiyle bir soruşturma bşlattı.

Aday tanıtım toplantısında terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan hakkında övücü sözler söylediği ve konuşmanın çeşitli bölümlerinde yasadışı terör örgütü PKK hakkında propaganda yaptığı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında Temelli'nin dokunulmazlığının kaldırılması için bir dosya hazırlanarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi. 

Yine aynı toplantıda konuşma yapan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkan Yardımcısı Halide Türkoğlu'nun da örgütün Tunceli'deki dağ kadrosunda bulunan ve yakın zamanda güvenlik güçlerince etkisiz hale getirilen sözde lider kadrosunda yer alan teröristi övdüğü, ayrıca konuşmasının çeşitli bölümlerinde yasadışı terör örgütü propagandası yaptığı gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatıldı.a başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2019, 13:38

YORUM EKLE

Popüler Haberler