Son dakika: Erdoğan 'dan kabine değişikliği açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan sın dakika kabine değişikliği açıklaması. Erdoğan, revizyon beklentilerine ilişkin ''Siparişle kabine revizyonu yapılmaz.'' yanıtını verdi.

Son dakika: Erdoğan 'dan kabine değişikliği açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısı sonrası basın mensuplarına kabine revizyonuna ilişkin flaş açıklamalarda bulundu. Erdoğan, revizyon konusuna ilişkin ‘’Siparişle kabine revizyonu olmaz.’’ açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

‘’S-400’ü Önümüzdeki Aydan İtibaren Teslim Almaya Başlıyoruz’’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-20 toplantısı ve resmi ziyaret maksadıyla 1 haftalık Japonya-Çin seyahatinin gerçekleşeceğini açıkladı. S-400 hava savunma sistemlerinin bir sonraki aydan itibaren teslim alınacağının altını çizen Erdoğan, ‘’S-400 meselesi, doğrudan egemenlik haklarımıza ilgilidir ve bundan geri adım atmayacağız.’’ diye konuştu.

‘’Örgüt İçinde Görüş Ayrılıkları Var’’

İmralı kapalı cezaevinde tutuklu bulunan terörist başının açıklamalarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörist başının yapmış olduğu açıklamaların hem örgüt içinde hem de bölge politikalarında görüş ayrılıklarının göstergesi olduğu değerlendirmesinde bulundu.

‘’Haklarımızı Koruyacağız’’

Yunanistan Başbakanı’na atıfta bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘’Haklarımızı koruma adına arama-tarama faaliyetlerimiz ve hem de sondaj gemilerimiz faaliyet sürdürmeye devam edecek.’’ diye konuştu. Arama ve sondaj gemileri olmak suretiyle 4 adet gemiye sahip olunduğunu belirten Erdoğan, Doğu Akdeniz’de çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Yunanistan, İngiltere ve Türkiye’nin konuşabileceğini ancak Fransa’nın konuşamayacağını konuşan Erdoğan ‘’Sularla ilgili de ilgi alanları içerisinde olanlar varsa onların da söyleyecek bir şeyleri olabilir.’’ diye açıkladı. Erdoğan, Kıbrıs meselesi ile ilgili 3 garantör ülkenin bulunduğunu ve bölgeyle ilgili yalnızca garantör ülkelerin konuşabileceğini duyurdu.

Suriye Meselesi

Şuana dek 330 bin Suriyeli’nin yeniden ülkesine döndüğünü konuşan Erdoğan, Münbiç ve Fırat’ın doğusundaki mevcut sorunların çözülmesi halinde bu rakamın milyonlara ulaşacağını konuştu.  

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 15:57

YORUM EKLE

Popüler Haberler