Sözleşmeli Personelin Kadro Talebi TBMM'de Özgür Ceylan Tarafından Dile Getirildi!

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, TBMM Genel Kurul oturumunda konuştu. Ceylan, sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi gerektiğini belirterek aynı unvan ve branşa sahip bireylerin arasında statü farkı oluştuğunu aktardı.

Sözleşmeli Personelin Kadro Talebi TBMM'de Özgür Ceylan Tarafından Dile Getirildi!

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, sözleşmeli personelin kadrolu olmasına yönelik gelişmelere TBMM gündeminde yer verdi. Sözleşmeli personelin eş durumu tayinlerinin engellendiğini ve çalışanın mağdur olduğunu konuşan Ceylan, bu durumun motivasyonu düşürdüğünü kaydetti.

Ceylan, personel tayini konusunda sözleşmeli çalışanın diğer personelden daha farklı bir uygulamaya tabii tutulduğunu aktardı. Ceylan, personelin tayini için engel niteliği taşıyan kanunların Anayasa’da yer alan eşitlik ilkesine ve aile bütünlüğünün korunması haklarına aykırı olduğunu söyledi.

Sözleşmeli Personel Kadroya Geçirilsin

Ceylan, aynı unvan ve branşta görev alan personel arasında statü farkı oluşturulduğunu belirterek sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi gerektiğini vurguladı. Bu konudaki düzenlemelerin en kısa süre içerisinde hayata geçmesinin önemini anlatan Ceylan, çalışanların motivasyonunun düştüğünü kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2019, 16:02

YORUM EKLE

Popüler Haberler