TBMM Gündeminde Olan Mahkumlara Genel Af, EYT Mağdurları, Yeni Askerlik Sistemi ve 3600 Ek Göstergede Son Durum Ne?

Aylardır TBMM Genel Kurulu’na taşınması beklenen mahkumlara genel af, EYT mağdurları, yeni askerlik sistemi ve 3600 ek gösterge gibi konuların Meclis’te görüşülmesi bekleniyor. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren bu konularda son durumun ne olduğu merak ediliyor.

TBMM Gündeminde Olan Mahkumlara Genel Af, EYT Mağdurları, Yeni Askerlik Sistemi ve 3600 Ek Göstergede Son Durum Ne?

3600 ek gösterge, af yasası, yeni askerlik sistemi gibi konuların görüşülmesi beklenen TBMM Genel Kurulu 30 Nisan 2019 günü toplandı. Af yasası, yeni askerlik sistemi, ek gösterge ve hal yasası gibi konuların çözüme kavuşturulmasını için 5 milyondan fazla kişi merakla bekliyor. Aylardır bu konuların görüşülmesi için TBMM Genel Kurulu’nun toplanması bekleniyor.

23 Nisan günü toplanan Genel Kurul’da Çocuk Bayramı sebebiyle herhangi bir konu görüşülmemişti. Bu aranın ardından 30 Nisan Salı günü toplanan genel Kurul’un ilk gündemi belirlendi.

Uluslararası Anlaşmalar Gündeme Gelecek

Gelen haberlere göre TBMM Genel Kurul’u ilk olarak uluslararası anlaşmaları görüşecek. Türkiye ile bazı ülkeler arasında imzalanan anlaşmaların görüşülmesi ve onaylanması TBMM Genel Kurulu’nda görüşülecek.

1 Mayıs Günü Tatil Yapıldı

TBMM Genel Kurul’u 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde çalışmalarına ara verdi. Salı, Çarşamba ve Perşembe günlerinde toplanan Genel Kurul 2 Mayıs günü tekrardan toplandı.

Yasalar Gecikiyor!

Milyonlarca kişi af yasası, yeni askerlik sistemi, 3600 ek gösterge konularının görüşülmesini bekliyor. Ancak ilk olarak uluslararası anlaşmaların görüşülecek olması milyonlarca kişiyi hayal kırıklığına uğrattı.

Emeklilikte yaşa takılanlar ise mağduriyetin çözüme kavuşması için EYT yasasının çıkarılmasını bekliyor. EYT mağdurları ile ilgili herhangi bir çalışma gündemde değil. Önümüzdeki zamanlarda EYT mağdurları ve diğer konuların ne şekilde seyredeceği belli olacak.  

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 13:18

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çılgın
Çılgın - 2 hafta Önce

Yasa bekliyoz yalan yanlış iş yapmayın ak partiliyim yasa çıkmazsa oy at mıyırum af yoksa oy da yok hayat boyu saygılar reis

Ece
Ece - 2 hafta Önce

Af yoksa oy yok anlayın artık

Fatma
Fatma - 2 hafta Önce

Af af istiyoruz cikarin artik sabrimiz kalmadi

KADER MAHKUMLARI
KADER MAHKUMLARI - 2 hafta Önce

Af

Serkan
Serkan - 2 hafta Önce

milleti oyaliyolar af die ceza indirimi die

MAHKUM EŞİ
MAHKUM EŞİ - 2 hafta Önce

Af çıksın sadece suçsuz yere yatanlara af çıksın.

sacsadsa
sacsadsa @MAHKUM EŞİ - 2 hafta Önce

senin mahkumunu camide namaz kılarkenmi aldılar

eyt stajmaduru
eyt stajmaduru - 2 hafta Önce

eyt kul hakkındır .. ve bu memleket bunu öğrenmeli..

alibey
alibey - 2 hafta Önce

EYT sadaka değil hakkımızı istiyoruz


Popüler Haberler