Tekin Hakkındaki Gömlek Polemiğini Yanıtladı

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 1000 liralık gömlek giydiği iddialarıyla ilgili sert açıklamalarda bulundu. Tekin, açıklama esnasında aldığı gömleğin faturasını gösterdi.

Tekin Hakkındaki Gömlek Polemiğini Yanıtladı

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Türkiye’nin ekonomik krizde olduğunu ancak bu noktada mal varlığının sorun olduğuna dikkat çekti. Tekin, istediği gömleği giyebileceğine ve bunun da kimseyi ilgilendirmediğine vurgu yaptı.

CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda konuşan Gürsel Tekin, bu konuşmaların ardından gömleğinin faturasını gösterdi. 35 yıldır CHP’ye hizmet verdiğini paylaşan Tekin, 2 gömleği 390 liraya yani tanesini 185 liradan satın aldığını iddia etti.

Tekin’in gösterdiği faturada ise 1.101.86 TL tutarındaki 2 gömlek için toplam 740.74 TL indirim uygulandığı görüldü. Bu indirimle birlikte CHP’li Gürsel’in 390 TL ödeme yapmış olduğu öğrenildi.

Hedefinde Gömlek İddiasını Destekleyen Partililer de Vardı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını engelleme kadına kampanya yürütüldüğünü kaydeden Tekin, bundan büyük üzüntü duyduğunu dile getirdi. Eleştirilere katılan CHP’lilerden CHP kılıklı arkadaşlar olarak bahseden Tekin, bu kampanyayı yürütenlerin acısının olduğunu açıkladı.

Gürsel Tekin’in 1000 liralık gömlekle kriz mesajı vermesi Twitter gündemine bomba gibi oturmuştu. Daha sonra Tekin’in fotoğraf çektiği esnaf dükkanının sahibi, Cuma namazı saatinde dükkanın kapalı olduğunu paylaşarak yanıt vermişti.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 20:47

YORUM EKLE