Tezcan, İstifa İddialarına Sert Yanıt Verdi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifa edeceğine dair iddialara yanıt verdi. İddiaları yalanlayan Tezcan, tepkili konuştu.

Tezcan, İstifa İddialarına Sert Yanıt Verdi

24 Haziran seçimleri sonrasında Cumhuriyet Halk Partisi cephesini mercek altına alan çevreler tarafından iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Gündeme gelen son iddia ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifa edeceği yönünde oldu. Kısa süre içerisinde sosyal medyada da yayılan bu iddiaya yönelik ilk yanıt ise partinin Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'dan geldi. İstifa iddialarını yalanayan Tezcan, bu söylemlere ilişkin detayları da değerlendirdi ve sert çıkış gösterdi.

ALT KADRO DEĞİŞİR, BAŞKAN KALIR

İsitfa iddialarına ek olarak ortaya koyulan söylemler, Kılıçdaroğlu'nun istifa etmek istediği ancak alt kadroların koltuklarından olmamak için buna müsade etmedikleri yönünde olmuştu. Bu bilgiyi değerlendiren Bülent Tezcan, tepkili konuştu. Habertürk'ün Gerçek Fikri Ne? programında konuşmalarını yapan Tezcan, Kılıçdaroğlu'nun ne kendisinin ne de çevresinin istifa ile ilgili olarak bir talep veya beklentisi olduğunu söyledi. Seçimlerin sonrasında gidişatı beğenmeyenlerin istifa edebileceğini veya kurultay talep edebileceklerine işaret eden Tezcan, başkanın kalacağını acak alt kadroda değişikliklerin olabileceğini beyan etti.

BASIN İNCE'Yİ DE SIKIŞTIRMIŞTI

Seçim sonrasında basın açıklaması merakla beklenen Muharrem İnce, kameralar karşısına geçtiğinde de basın muhabirlerinin istifaya yönelik soruları dikkat çekmişti. Kemal Kılıçdaroğlu'nun pozisyonu ile ilişkilendirilen İnce ise hem iddialara karşı çıkmış hem de parti ile ilgili özel konuların dışarıda konuşulmaması gerektiğine işaret eden açıklamalar yapmıştı.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 12:39

YORUM EKLE