Tunç Soyer'in Konuşulan Başkanlık Konutu Zaten 9 Yıl Önce Kullanılmış!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in bisikletle gidip gelmek için geçmeyi düşündüğü ve çok konuşulan Başkanlık konutu zaten 9 yıl önce kullanılmış. Kamuoyunda tepkilere yol açan Şato'nun 2010 yılından bu yana belediye başkan danışmanlarının konuklaması için kullanıldığı öğrenildi.

Tunç Soyer'in Konuşulan Başkanlık Konutu Zaten 9 Yıl Önce Kullanılmış!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in taşınacağı iddia edilen Şato’nun 9 yıl önce Aziz Kocaoğlu’nun imzasıyla başkanlık konutu olarak kullanılmaya başlandığı öğrenildi. Soyer’in, Varyant’ta eski Şato Restoranı’na taşınma kararı, başta AK Parti mensupları olmakla birlikte birçok kesimin tepkisini çekti. Tarihi yapının 2010 yılında Başkanlık Konutu’na dönüştürüldüğü ve o tarihten bu yana başkan danışmanlarının bölgede konukladığı aktarılıyor.

2010 Yılından Bu Yana Kullanılıyor

Başkanlık binasına bisikletiyle gidip gelebileceği bir konut arayışına giren Soyer, Varyant’taki tarihi binada karar kıldı. Soyer’in yapmış olduğu bu tercih kamuoyunda da çeşitli tartışmalara yol açtı. AK Parti mensupları Soyer’in seçimini sert bir şekilde eleştirirken, Başkanlık konutu olarak kullanılacak konuk evinin uzunca bir süre Şato Restoran olarak hizmet verdiği ancak 2010 yılında restore edildikten sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun imzasıyla Başkanlık konutu olarak kullanılmasına karar verildiği öğrenildi.

Restore edilen binanın 2010 yılından bu yana başkan danışmanları tarafından konaklama evi olarak kullanıldığı, kontrolle birlikte denetimin İzmir Büyükşehir Belediyesi İdari İşler Şube Müdürlüğü’ne verildiği belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2019, 00:08

YORUM EKLE

Popüler Haberler