Yerel Seçim Öncesi ORC Son Anket Sonuçları Açıklandı! 2019 Yerel Seçim Anket Sonucu

31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kaldı ve araştırma şirketlerinin anket sonuçları açıklanmaya başlandı. İşte ORC Araştırma Şirketi'ne göre siyasi partilerin 31 Mart mahalli seçimlerdeki durumları...

Yerel Seçim Öncesi ORC Son Anket Sonuçları Açıklandı! 2019 Yerel Seçim Anket Sonucu

31 Mart yerel seçimleri öncesi ORC Araştırma Genel Müdürü Murat Pötseki, yerel seçim anketlerini duyurdu. Pötseki, Denizli ve Balıkesir’de İYİ Parti’nin büyükşehir belediyesini kazanmaya yakın olduğunu anlattı. AK Parti’nin Ankara, Bursa, Denizli ve Balıkesir’de sıkıntılar yaşayabileceğini işaret eden Pötseki, CHP ve MHP’de 1 büyükşehir kaybı olabileceğini anlattı.

İYİ Parti Bir Büyükşehir’i Kesin Kazanır İddiası

Pösteki, MHP’nin 4 il ve 3 büyükşehir için ittifak yapıldığını hatırlatarak Bartın’da 3 dönemdir aynı belediye başkanının seçildiğini belirtti. Bartın’ın yüksek ihtimalle MHP’de kalacağını işaret eden Pötböri, Karabük için durumun değişebileceğini aktardı.

İYİ Parti’nin ilk mahalli seçiminde iki büyükşehri kazanma ihtimalinin yüksek olduğunu ifade etti. Denizli ve Balıkesir’de İYİ Parti için rağbet olduğunu anlatan Pötseki, son anket sonucuna göre AK Parti’nin 4 büyükşehir kaybı olabileceğini kaydetti.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 23:28

YORUM EKLE