Yerel Seçimlere Bahçeli Ayarı

MHP ile Ak Parti’nin yerel seçimde ittifakının çalkantılı olduğu iddiaları konuşulmaktayken MHP Lideri Bahçeli kritik açıklamalarda bulundu. İstanbul Büyükşehir’den aday çıkarılmayacağını söyledi.

Yerel Seçimlere Bahçeli Ayarı

MHP’nin yerel seçimde de ittifaka gidip gitmeyeceği büyük bir merak konusuyken MHP Lideri Bahçeli önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde aday çıkarılmayacağını dile getiren Bahçeli, kazanılmayacak yerde aday çıkarmanın mantıksız olduğunu söyledi. Kimin ne oy aldığının belli olduğunu paylaşan Bahçeli, Ankara ve İzmir Belediyeleri için ise net bir söylemde bulunmadı. Ancak halihazırda MHP Belediyesi olarak hizmet veren yerlere yeniden talip olduklarını da dile getirdi.

Ak Parti ve MHP’nin aynı yerde aday çıkarmasının yanlış olmayacağını söyleyen Bahçeli, tek bir adayda birleşilebileceğini ifade etti. MHP Lideri, partisinin Türkiye’yi düşündüğünü ve bu bağlamda gerçekçi siyaset yapmaya çalıştığını kamuoyuna duyurdu.

Katar’ın Hediye Ettiği Uçağa da Tepkiliydi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Bahçeli, Türkiye Cumhuriyeti’nin hediye kabul etmeyeceğini aktardı. MHP Genel Başkanı, hediye ve hibe olarak verilen şeylerin Türk milleti tarafından kabul edilmeyeceğini paylaştı. Genel Başkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konudaki tutumunu da doğru bulmadığını değerlendirdi.

Af teklifiyle ilgili de konuşan Bahçeli, hazırlıkların tamamlandığını ve 24 Haziran’da gerekli adımların atılacağını ifade etti.de etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 22:08

YORUM EKLE