YSK'nın Yenilenme Kararı Verdiği Honaz, Yusufeli, Keskin ve Kesmetepe Seçimleri Sonuçlandı

YSK tarafından 31 Mart tarihinde yapılan seçimlerin iptaline ve yenilenmesine karar verilen Honaz, Yusufeli, Keskin ve Kesmetepe seçimleri sonuçları belli oldu. Kesin olmayan sandık sayım sonuçlarına göre Adıyaman Besni'de DSP, Kırıkale Keskin ve Artvin Yusufeli'de AK Pati, Denizli Honaz'da ise CHP seçimi kazanmış olarak görünüyor.

YSK'nın Yenilenme Kararı Verdiği Honaz, Yusufeli, Keskin ve Kesmetepe Seçimleri Sonuçlandı

31 Mart’tayapılan Mahalli İdareler Seçimleri’nin Yüksek Seçim Kurulu tarafından iptal edilmesi ve yenilenmesi kararından sonra 4 ilçe bugün tekrar sandık başına  gitti. 

Denizli'nin Honaz, Artvin'in Yusufeli ve Kırıkkale'nin Keskin ilçeleri ile Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı Kesmetepe beldesinde gerçekleştirilen yenileme seçimlerinde oy sayım işlemleri tamamlandı. Resmi olmayan sayım sonuçlarına göre Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde AK Parti adayı Dede Yıldırım 2 bin 426 oy alarak, 2 bin 165 oy alan Millet İttifakı adayı İYİ Partili Necati Alsancak'ın önünde seçimi kazandı. MHP adayı ise 679 oy aldı.

Yine resmi olmayan sonuçlara göre, Artvin’in Yusufeli ilçesinde yenilenen seçimi Cumhur İttifakı’nın adayı AKP’li Eyüp Aytekin kazandı.

Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Kesmetepe beldesinde belediye başkanlığı seçimini ise kesin olmayan sonuçlara göre AKP 65, CHP 325, Demokrat Parti 320, MHP 3 ve DSP ise 370 oy aldı. yenileme seçiminde, 32 oy ise geçersiz olarak sayıldı.

Yusufeli'de ise CHP’den Barış Demirci, AK Parti'den Eyüp Aytekin’in aday olduğu seçimlerin sonucunda ilk sayım sonuçlarında CHP 2 oy farkla kazanmıştı. Fakat AKP'nin bir sandığa yaptığı itiraz sonrasında oylar tekrar sayıldı. Sayım sonuçlarına göre bu kez AKP 3 oy farkla kazandı.

4 İLÇEDE TOPLAM 34 BİN 630 SEÇMEN OY KULLANDI

Yüksek Seçim Kurulu'nun 31 Mart tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerini iptal ederek yenileme seçimlerinin 2 Haziran'da yapılmasına karar verdiği ilçelerden cezaevi sandıkları hariç Honaz'da 21 bin 810 seçmen 76 sandıkta, Yusufeli'de 5 bin 219 seçmen 20 sandıkta, Keskin'de 6 bin 396 seçmen 24 sandıkta, Besni'ye bağlı Kesmetepe beldesinde ise bin 205 seçmen 7 sandıkta oy kullandı. Oy verme işlemleri saat 17.00'de sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2019, 23:40

YORUM EKLE

Popüler Haberler