2018 Dünya Kupasına Rusya'ya Gitmeyi Garantileyen Takımlar Belli Oldu

2018 Dünya kupası için geri sayım başladı. Dünya kupasına katılmayı şimdiden garantileyen takımlar bulunuyor.

2018 Dünya Kupasına Rusya'ya Gitmeyi Garantileyen Takımlar Belli Oldu

2018 yılında Rusya'da düzenlenecek olan Dünya Kupası organizasyonu için artık geri sayım başladı. Tüm dünyada elemeler artık son maçlar ile biterken gruptan çıkıp dünya kupasına katılmaya hak kazanan takımlar da belli olmaya başladı. 

En son 2014 yılında düzenlenen dünya kupasına 2018 yılında ev sahipliği yapacak olan Rusya herhangi bir eleme karşılaşması oynamadan ev sahibi kontenjanından dünya kupasına katılan ilk takım olma özelliğini taşıyor. Bunun dışında Avrupa'da elemeler henüz daha bitmeden Rusya biletini alan 3 ülke daha bulunuyor. Gruplarını 1. sırada bitirmeyi garantileyen Almanya, Belçika ve İngiltere şimdiden dünya kupası hazırlıklarına başlamış durumda.

Amerika kıtasında ise takımların oynadığı 17 karşılaşma sonucunda dünya kupası biletini alan 2 takım bulunuyor. Grubunu 1. sırada bitirmeyi garantileyen Brezilya ve Meksika artık Rusya'ya gitmek için gün sayıyor. 

Asya kıtası elemeleri ise sona erdi ve  2018 dünya kupasına gitmeye hak kazanan takımlar Japonya, Suudi Arabistan,Güney Kore ve İran olarak belirlenmiş durumda. Her dünya kupasına katılıp bir çok heyecan yaratan Avustralya ise bu sene play-off oynayıp katılma şansını elde edebilme peşinde.

DÜNYA KUPASINA KATILMAYI GARANTİLEYEN TAKIMLAR 

-Rusya

-Belçika

-Almanya

-İngiltere

-Brezilya

-Meksika

-Japonya

-Suudi Arabistan

-Güney Kore

-İran

MİLLİLERİMİZİN ŞANSI DEVAM EDİYOR 

Avrupa elemelerinde I grubunda bulunan A milli Futbol takımımız İzlanda ve Finlandiya karşısına çıkacak. İzlanda ile oynanacak maç çok büyük önem taşıyor. Mutlak galibiyet parolası ile karşılaşmaya çıkacak olan A millilerin puan kaybına tahammülü yok. Milli takımımız iki maçı da kazanırsa dünya kupasına direkt olarak bile katılma şansını yakalayabilir. Rakiplerimizin puan kaybı yaşayacağını düşünürsek bizim de dünya kupasına katılmamız sadece galibiyetlerimize bağlı. En son 2002 yılında katıldığımız dünya kupasına yeniden katılmak için galibiyet şart.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2017, 02:44

YORUM EKLE