4 Futbolcu A Milli Takım Kadrosundan Resmen Çıkarıldı

A Milli Futbol Takımı teknik direktörü Fatih Terim, Maldova karşılaşması öncesinde 4 milli futbolcunun milli takım kadrosundan çıkarıldığı kararını verdi.

4 Futbolcu A Milli Takım Kadrosundan Resmen Çıkarıldı
A Milli Futbol Takımı’nda forma giymekte olan Ömer Toprak, Volkan Şen ve Volkan Babacan’ın kadrodan çıkartıldığı bilgisi aktarıldı. Takım teknik direktörü Fatih Terim’in izniyle bu 3 isim kamptan ayrıldı ve bu üç ismin oynanacak olan Moldova hazırlık maçında forma giyemeyeceği bilgisi aktarıldı.

Milli takım kadrosuna alınmayan bir diğer isim ise Gökhan Gönül oldu. Finlandiya karşılaşmasında sakatlık yaşayan başarılı oyuncu bu sabah muayene edildi. Yapılan detaylı kontroller sonucunda tedbir amaçlı bu ismin karşılaşmada forma giymeyeceği belirtilmekte. Gereken uygulamaların yapılmasının ardından ise bu ismin kadroya alınmamasının daha doğru bir karar olacağı belirtildi. Bu sürecin ardından başarılı ismin akşam saatlerinde İstanbul’a intikal edeceği aktarıldı.

80 Milyon Türkiye Vatandaşı Karşılaşmayı Soluksuz İzledi

Türkiye Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 1. Grubu’ndaki en önemli karşılaşmalardan birinde Finlandiya ile karşı karşıya geldi. 2018’de oynanacak olan Dünya Kupası’na katılabilmek için büyük bir öneme sahip olan bu karşılaşmada, milli oyuncularımız çok büyük bir başarıya imza attı. 80 milyon Türkiye vatandaşı bu karşılaşmayı adeta soluksuz izledi.

İlkyarıda Bulunan Goller Galibiyeti de Getirdi

Milli takımımız karşılaşmanın ilk yarısında bulduğu 2 golle galibiyeti almayı başardı. Dakika 9’da Olcay Şahan’ın asistini çok başarılı bir şekilde değerlendiren Cenk Tosun skoru 1-0’a getirerek milyonlarca kişiyi ayağa kaldırdı.

Atılan bu golün ardından ataklarını hızla sürdüren milli takımımız, dakika 13’de bir gol daha buldu. Köşe vuruşunu kullanan Selçuk İnan’ın başarılı ortasını çok başarılı bir kafa vuruşuyla değerlendiren Cenk Tosun takımın ikinci golünü de atmayı başardı. Atılan bu gollerin ardından 90 dakika boyunca başka gol olmadı ve böylelikle Türkiye A Milli Futbol Takımı karşılaşma sonrasında 2-0 galip gelmeyi bildi. Alınan bu galibiyetle birlikte Türkiye puanını 8’e çıkartırken, mağlup olan Finlandiya ekibi ise 1 puanda kaldı. 
Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2017, 18:25

YORUM EKLE

Popüler Haberler