93. Gazi Koşusunu kazanan jokeyler kim? Ne kadar ödül verilecek?

30 Haziran 2019 günü 93. Gazi Koşusunu kazanan jokeyler kim ve ne kadar ödül verilecek sorularının yanıtı ortaya çıktı. İşte büyük ödülün sahibi olan safkan, jokey ve koşuda dereceye giren isimler.

93. Gazi Koşusunu kazanan jokeyler kim? Ne kadar ödül verilecek?

Milyonlarca kişinin çok büyük bir heyecanla beklediği 93. Gazi Koşusu’nda 21 at ve jokey ter döküyor. Bu yıl 93.sü düzenlenen Gazi Koşusu’nda hangi jokeylerin galip geleceği büyük bir merak konusu oldu. Yarış öncesinde start numaraları belli olmuş ve jokeyler mental hazırlıklarını tamamlayarak yarış saatini beklemeye başladı. Birincilik ödülü 2 milyon 393 bin TL olarak yarışın kazananları ve diğer ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı.

Gazi Koşusunu Kim Kazandı?

 93. Gazi Koşusu bugün koşuldu ve 2400 metrelik çim pistte gerçekleşen koşuyu Melis Kurtel Emin’in sahip olduğu 21 numaralı The Last Romance isimli safkan, Ahmet Çelik’in jokeyliği ve Onur Özelcanat’ın antrenörlüğünde 2.27.73 dereceyle kazandı. Çelik, bu zaferle Gazi Koşusu’nu üst üste beş kere kazanmış oldu. Tolga Karakaltal’ın 12 numaralı Kuzey Kafkasyalı safkanı Özcan Yıldırım’ın jokeyliğinde ikinci, Murat Dıragumandan’ın 20 numaralı safkanı Hürat, Erhan Yavuz’un jokeyliğinde üçüncü, Ahmet Güzelocak’ın 17 numaralı safkanı Scoutleo isimli safkan Gökhan Gökçe’nin jokeyliğinde dördüncü olarak yarışmayı tamamladı.

Gazi Koşusunun Büyük Ödülü Ne Kadar?

30 Haziran Pazar günü koşulan Gazi Koşusu’nda birincilik ödülü 2 milyon 393 bin TL olarak açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 01:33

YORUM EKLE