Ahmet Nur Çebi, ayağının tozuyla 17 milyon Euro'luk ödenek çıkardı

Beşiktaş Kulübüne yeni Başkan seçilen Ahmet Nur Çebi, göreve gelir gelmez 17 milyon Euro'luk ödenek çıkardı. Futbolcuların alacaklarının ödeneceği bu ödenekle ilgili hamlede bulunan Çebi, Daha sonra UEFA yolunu tutacak.

Ahmet Nur Çebi, ayağının tozuyla 17 milyon Euro'luk ödenek çıkardı

Beşiktaş Spor Kulübü gerçekleştirdiği olan genel kurul toplantısında Ahmet Nur Çebi'yi yeni başkanları ilan etti. Tarihi bir farkla başkan seçilen Çebi ise, ayağının tozuyla çalışmalara başladı. 17 milyon Euro'luk bir bütçe çıkaran Çebi, takımda oynayan futbolcuların alacaklarının ödenmesi yönünde harekete geçti.

Yönetim bu hamleyle ödemeleri gerçekleştirdikten sonra alacağı borçsuzluk kağıtlarını UEFA'ya göndererek gelebilecek bir men cezasının önüne geçmeyi planlıyor.

Ahmet Nur Çebi ile bazı yöneticiler ise daha sonra İsviçre'ye giderek, UEFA yetkilileri ile bir takım görüşmeler yapacaklar.

Diğer taraftan Vodafone Park'taki saha kenarı reklamlarını kiralayan Aktif Reklam şirketi ile Beşiktaş yönetimi arasında yapılan anlaşma feshedilmiş ve şirket ile yönetim mahkemelik olmuştu. Mahkemede görülen il dava sonucunda ise mahkeme Beşiktaş lehine bir karar vererek Beşiktaş'ın bir borcu olmadığına hükmetti. Mahkemeden çıkacak aksi kararda kulüp 10 milyon TL ödeme yapmak zorunda kalacaktı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 12:56

YORUM EKLE

Popüler Haberler