Amedsporlu Mansur Çalar Neden Futboldan Men Edildi? Ne Yapmıştı? PFDK Amedsporlu Mansur Çalar'ı Ömür Boyu Futboldan Men Etti!

Geçtiğimiz haftalarda oynanan Amedspor-Sakaryaspor karşılaşmasında istenmeyen olaylar yaşanmıştı. Amedsporlu Mansur Çalar neden futboldan men edildi? Amedsporlu Mansur Çalar Sakaryaspor müsabakasındaki yaralayıcı ve futbola aykırı hareketleri nedeniyle futboldan men edildi. PFDK’nın cezalandırdığı Amedsporlu Mansur Çalar ömür boyu futboldan men edildi.

Amedsporlu Mansur Çalar Neden Futboldan Men Edildi? Ne Yapmıştı? PFDK Amedsporlu Mansur Çalar'ı Ömür Boyu Futboldan Men Etti!

Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) bağlı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Amed Sportif Faaliyetler’in futbolcusu Mansur Çalar’a sürekli hak mahrumiyeti verdi ve oyuncuyu ömür boyu futboldan men etti.

Geride bıraktığımız haftada oynanan Amedspor-Sakaryaspor maçında, Sakaryasporlu oyuncuları jilet ile yaraladıkları iddia edilen futbolculara cezalar kesildi. Amedspor oyuncularının elinde kesici bir aletin olmadığını ve delici aletin olmadığını ve taraftarlarının konuk ekibin futbolcuları tarafından tahrik edildiğini öne sürmüştü.

Emniyet ekipleri Sakaryasporlu oyuncuların şikayeti ile olay ile ilgili soruşturma başlatmıştı. Bu konuyla ilgili Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’ndan açıklama geldi.

PFDK Amed Sportif Faaliyetler futbolcusu Mansur Çalar’a, rakip takım oyuncularına saldırıları dolayısıyla FDT’nin 4/2, 44/1-a ve 35/4. Maddesi gereğince 4 sene futbol müsabakalarından men ve 25.000 TL para cezası ve üç yılı aşan ceza bakımından FDT’nin 98/1. Maddesi gereğince sürekli hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2019, 00:24

YORUM EKLE

Popüler Haberler