Arda Turan Galatasaray'a mı transfer olacak? Gs'de transfer için Arda sesleri!

Bir dönem Galatasaray’da oynamış olan Arda Turan ile ilgili kritik iddialar ortaya atıldı. Galatasaray’da Arda Turan Sürprizi! Diğer yandan eski Fenerbahçeli Mehmet Topal’da kulübün gündeminde. İşte ayrıntılar…

Arda Turan Galatasaray'a mı transfer olacak? Gs'de transfer için Arda sesleri!

Galatasaray’da Arda Turan Sürprizi!

Galatasaray yaptığı transferler ile taraftarını heyecanlandırmaya devam ediyor. Adem Büyük, Şener Özbayraklı ve Jimmy Durmaz’ın transfer edilmesi sonrasında sarı kırmızılı kulüp rotasını eski Fenerbahçeli Mehmet Topal ve bir dönemler formasını terletmiş olan Arda Turan’a çevirdi.

Akşam Gazetesi tarafından yapılan habere bakıldığında Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in onayını alan yöneticiler, Mehmet Topal ve Arda Turan için kontenjanı ayarlamaya çalışıyorlar. Bu iki yıldız futbolcu haricinde Yusuf Erdoğan, Emre Mor ve Okan Kocuk’ta transfer listesinde yer alıyor.

Fenando Yerine Topal

Breziyalı orta saha oyuncusu Fenando’nun Sevilla ile anlaşması sonrasında bu oyuncudan doğacak boşluğa Mehmet Topal düşünülüyor. Mehmet Topal’da Galatasaray’a gelmeye olumlu bakıyor. 33 yaşındaki orta saha oyuncusu için 1+1 senelik sözleşme yapılması planlanıyor. Sözleşmeye göre ilk oynadığı sezonda belirlenen sayının üzerinde maça çıkarsa sözleşmesi otomatik olarak 1 sene uzayacak.

Diğer yandan Beşiktaş’da Mehmet Topal ile yakından ilgileniyor. Fakat Galatasaray Mehmet Topal transferinde bir adım daha önde. Bakalım hangi takım oyuncuyu kadrosuna katabilecek…

Araları Düzeldi

Mayıs ayının son bölümünde Arda Turan ile Fatih Terim bir telefon görüşmesi yaptılar. Bu görüşme sonucunda ikili arasındaki gerginlik sona erdi ve sorunlarını hallettiler. Bu görüşme sonrasında Arda Turan’da Galatasaray’a transferi ile ilgili olarak olumlu düşünceler beslemeye başladı.

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ’ın da Galatasaray’dan Arda Turan için bir teklif gelirse düşünüleceğini belirtmesi üzerine gözler yönetime çevrildi. Başakşehir başkanı onların da kiralık oyuncusu olduğunu ancak oyuncunun isteği doğrultusunda ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Florya’daki Toplantıda Görüşüldü

Tatilden döndükten sonra Florya’da yönetim ile buluşan Fatih Terim Arda Turan ve Mehmet Topal isimlerine onay verdi. Yönetim transferleri bitirmek için elinden geleni yapıyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2019, 19:41

YORUM EKLE