Arda Turan’ın Barcelona’daki Son Sezonu Olabilir

Dünyanın en başarılı takımlarından olan Barcelona’da 2 sezondur forma giymekte olan Arda Turan’ın bu sezon takımdan ayrılarak Çin’e transfer olabileceği bilgisi aktarıldı;

Arda Turan’ın Barcelona’daki Son Sezonu Olabilir
Yıllarca Galatasaray’da forma giydikten sonra performansıyla İspanyol takımların dikkatini çekmeyi başaran Arda, buradan La Liga’nın başarılı takımı olan Atletico Madrid’e transfer oldu. Burada yıldızını iyice parlatmayı başaran başarılı isim, bütün Türkiye’ye büyük bir gurur yaşattı. Özellikle de takımda Falcao ile çok iyi bir anlayış sergileyen bununla birlikte ligin favori takımlarına karşı mücadelesiyle gözleri dolduran Arda, Barcelona’da oynamak istediğini belirtmişti. Bu isteğinin üzerine Katalan ekibi milli gururumuz Arda ile görüşmeler gerçekleştirdi.

Transfer Oldu Ancak Forma Giyemedi

Barcelona’ya transfer olduktan sonra takımın aldığı transfer cezası sebebiyle aylarca forma giyemeyen Arda, ilk sezon bekleneni gösteremedi. Takımla antrenmanlara çıkan ancak sahada oynayabilme fırsatı yakalayamadığı için bir kopukluk içerisinde olan başarılı oyuncunun takımdan gönderilebileceği ihtimali üzerinde durulmuştu. Ancak ikinci sezonda çok iyi bir başlangıç yapmayı bildi. Hatta bu sezon bütün futbol hayatının en gollü sezonunu yaşayan Turan, takımın aldığı galibiyetlerde büyük bir yere sahip olmayı başardı. Hatta artık Katalan ekibinin ilk 11’inde mücadelelere çıkma fırsatını bile elde bulundurmayı da bildi. Halen içinde yoğun bir şekilde Galatasaray’a sevgi duymakta olan ve Galatasaraylı taraftarların da izlerken gözleri dolduğu oyuncu Türkiye futbolu için çok büyük bir öneme sahip.

Çin’den Arda’ya Akıl Almaz Teklifler Geldi

Barcelona’da sergilediği performansıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Turan’a Çin takımlarından çok ciddi teklifler geldiği bilgisi aktarılmıştı. Hatta Arda Turan’ın bu tekliflere sıcak bakmakta olduğu yönünde çeşitli iddialar atılmış ancak oyuncudan bu konuya yönelik net bir açıklama gelmemişti. Süreç bu şekilde işlerken, 11’de sabit yer bulamayan başarılı ismin bu sezon Çin Süper Ligi fırsatına doğru yol alabileceği konuşulmakta. El Mundo Deportivo’nun yaptığı açıklamalarda, imzalanacak bir sözleşmenin Arda’nın hayatını baştan aşağı değiştirebileceği belirtildi.

2020 Yılına Kadar Sözleşmesi Bulunmakta

2020 yılına kadar Ardayla sözleşme imzalayan Katalan ekibi, şuanlık bir problem görmemekte ve başarılı oyuncudan da memnun. Ancak Çin’den gelen iki teklife de oyuncunun sıcak bakmaya başladığı yönünde iddialar atılmaya devam etmekte.
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2017, 00:53

YORUM EKLE