Aurelien Chedjou yeniden Fransa'nın yolunu tuttu

Medipol Başakşehir'in 34 yaşındaki savunma oyuncusu Aurelien Chedjou'nun Fransız kulüplerinden Amiens ile görüşme yaptığı öğrenildi. Chedjou'nun 300 bin Euro bedelle Amiens'e onay verdiği belirtiliyor.

Aurelien Chedjou yeniden Fransa'nın yolunu tuttu

Medipol Başakşehir'de forma giyen 34 yaşındaki Aurelien Chedjou’nun Fransız kulüpleriyle görüşme yaptığı öğrenildi. Kamerunlu bek oyuncusunun Amiens takımıyla büyük ölçüde anlaşmaya vardığı öğrenildi. Medipol Başakşehir ile 2020 yılına kadar sözleşmesi bulunan Chedjou’nun Fransız ekibine imza atmaya hazırlandığı belirtiliyor.

Chedjou’nun 300 bin Euro bedelle Amiens’e transferinin tamamlanacağı öğrenildi. Chedjou daha önce Fransa’da uzunca bir süre Lille’de forma giymişti.

Aurelien Chedjou kimdir?

20 Haziran 1985 tarihinde dünyaya gelen 34 yaşındaki futbolcu 1 Temmuz 2007’de Rosc Lille’ye 200 bin Euro bedelle transfer olmuş ve burada 19 Temmuz 2013 tarihine kadar forma giymiştir. Bu tarihte 12 milyon Euro bedelle Galatasaray’a transfer olan Chedjou, 1 sezon sonra Medipol Başakşehir’e 3 milyon Euro bedelle satılmıştır. Hali hazırda Medipol Başakşehir ile sözleşmesi bulunan Kamerunlu futbolcu Bursaspor’a 750 bin Euro bedelle kiralanmıştır.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2019, 22:21

YORUM EKLE

Popüler Haberler