Beşiktaş Hazırlık Maçında Astra Giurgiu’ya Karşı Kaybetti

Milli maç arasında Astra Giurgiu takımıyla hazırlık maçı yapan siyah beyazlı ekip, karşılaşma sonrasında 3-1 yenildi. Tolga Zengin’in karşılaşmada yediği gol ise karşılaşmaya damga vurdu.

Beşiktaş Hazırlık Maçında Astra Giurgiu’ya Karşı Kaybetti
Milli maç arasında Romanya ekiplerinden olan Astra Giurgiu ile karşı karşıya gelen Beşiktaş ekibi, bu karşılaşmada büyük bir yenilgi aldı. Karşılaşmadan 3-1 yenik konumda ayrılan siyah beyazlı ekipte, sakatlığı sebebiyle çok uzun süre forma giyebilme şansı yakalayamayan Caner Erkin’in de ilk 11’de forma giydiği gözlemlendi. Karşılaşmada Caner Erkin’in çok istekli bir oyun sergilemesinin yanı sıra Ersan Gülüm’ün oldukça etkisiz bir performans sergilemesi dikkatlerden kaçmadı. Aynı zamanda kaleci Tolga Zengin’in ise motivasyon problemi yaşadığı ve yediği gollerde bariz bir şekilde hata yaptığı gözlemlendi.

Karşılaşmanın ilk yarısında etkili bir mücadele sergileyen Romanya ekibi, aradığı golü dakika 41’de buldu. Alexandru’nun meşin yuvarlağa başarılı vuruşu sonrasında siyah beyazlı ekibin fileleri dalgalandı. Böylelikle Romanya ekibi karşılaşmanın ilk golünü atmış oldu. Atılan bu golün ardından ilkyarının bitimine 1 dakika gibi kısa bir süre kala Tolga Zengin, yaptığı inanılmaz hayatı değerlendiren Sergiu Bus, Beşiktaş filelerini bir kere daha dalgalandırdı. Skoru 2-0’a getirmeyi başaran Astra Giurgiu, soyunma odasına mutlu giden taraf oldu.

İkinci Yarıda da Tolga Zengin Hatası Çok Konuşuldu

Karşılaşmada inanılmaz hatalarıyla gündeme bomba gibi oturan file bekçisi Zengin, dakika 63’te Beşiktaşlı ekibin yediği golde de yine ön plandaydı. Oldukça hatalı bir çıkış yapan ve bu hatayı da affetmeyen Astra Giurgiulu oyunculardan Alexandru, skoru 3-0’a getirmeyi başardı. Yenilen 2 golde de bariz şekilde kaleci hatası gözlemlenmesi üzerine, taraftarlar yoğun bir şekilde Tolga’yı eleştiri yağmuruna tuttu. Karşılaşmanın bitmesine 2 dakika gibi kısa bir süre kala ise Sedat Şahintürk’ün oldukça başarılı çalımlarının ardından şık bir vuruş gerçekleştirmesinin ardından, Beşiktaşlı ekibin şeref golü atıldı. Skoru 3-1’e getirmeyi başaran Sedat Şahintürk karşılaşmada olağanüstü bir performans sergiledi. 
Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2017, 20:43

YORUM EKLE