Beşiktaş yeni başkanını seçti! Kulübün başına Ahmet Nur Çebi geçti, Ahmet Nur Çebi kimdir?

Beşiktaş bugün olağanüstü genel kurulunda toplanarak yeni başkan için seçim düzenledi. Saat 17'de sona eren oy kullanma işleminden sonra Ahmet Nur Çebi siyah-beyazlı kulübün yeni başkanı oldu. Peki, Ahmet Nur Çebi kimdir? İşte Ahmet Nur Çebi hakkında merak edilenler.

Beşiktaş yeni başkanını seçti! Kulübün başına Ahmet Nur Çebi geçti, Ahmet Nur Çebi kimdir?

Beşiktaş Spor Kulübü bugün BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde olağanüstü genel kurul düzenledi. Düzenlene genel kurulda ise yeni başkanlarını seçmek için toplandılar. 3 adayın yarıştığı kurulda oy verme işlemleri sona erdikten sonra kulüp başkanlığına aday olan Ahmet Nur Çebi yarışı önde tamamlayarak yeni başkan seçildi.

700 milyon dolar cirolu Çebi Enerji, Martaş Liman Tesisleri, Çebi Denizcilik gibi şirketlerde yönetim kurulu başkanlığı yapan 60 yaşındaki Ahmet Nur Çebi Beşiktaş spor Kulübünün 34. başkanı oldu.

Serdal Adalı ve  Hürser Tekinoktay'ı 17. sandıkta matematiksel olarak geride bırakan yeni başkan Çebi, 8644 üyenin oy kullandığı rekor katılımdan rakibi Serdal Adalı'dan 2026 oy fazla aldı.

AHMET NUR ÇEBİ KİMDİR? 

1959 yılında Trabzon'da dünyaya gelen Ahmet Nur Çebi, TED Karabük Koleji lisesinden mezun oldu. 1983 senesinde Marmara Üniversitesi Ekonomi'yi bitiren Çebi, Kaptan Grup bünyesindeki Çebi Enerji, Martaş Liman Tesisleri, Çebi Denizcilik gibi şirketlerin yönetim kurulu başkanlığını görevlerinin yanısıra Türkiye Karabük Demir Çelik İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Haddeciler Deneği Başkanlığı görevlerinde de bulunuyor.

Toplam çalışan sayısı 1500 ve toplam cirosu 700 milyon dolar olan olan Kaptan Grup şirketlerinin grubun en büyük şirketi ve 3.2 milyar TL’lik ciro ile Türkiye’nin en büyük 61’inci şirketi olarak biliniyor.

Ahmet Nur Çebi'nin Bena Çebi ile evliliğinden Elgiz Nur, Mina Nur ve Yaşar Kaptan adlarında 3 çocuğu bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 23:27

YORUM EKLE

Popüler Haberler