Beşiktaş Yıldızı Tosic Tarihi Cezadan Ucu Ucuna Yırttı

Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda oynanan derbi karşılaşmasında sarı lacivertli ekibin yıldız oyuncusu Robin Van Persie’ye kafa darbesi vurarak saldırgan tutumlarda bulunan Tosic’in rekor cezadan ucu ucuna kurtulduğu ve para cezasına çarptırılacağı açıklandı;

Beşiktaş Yıldızı Tosic Tarihi Cezadan Ucu Ucuna Yırttı

Fenerbahçe ile karşı karşıya gelinen maçta rakibini psikolojik anlamda baskı altına alan Robin Van Persie’ye kafa darbesi vererek saldırgan tutumlarda bulunan Tosic’in ağır bir yaptırımla karşı karşıya kalması beklenmekteydi. Takımın tecrübeli isimlerinden olan ve özellikle de derbi gibi çok önemli bir maçta takımını yalnız bırakacak bir harekette bulunan başarılı oyuncu, takımın aldığı mağlubiyette çok önemli bir paya sahip. Robin Van Persie’nin hareketine saldırgan bir tutum sergileyerek kırmızı kartla oyun dışı kalan ve dakika 41’den sonra takımının 10 kişi mücadele vermesine sebep olan başarılı oyuncu için 8 maçlık men cezası verileceği ön görülüyordu. Bununla birlikte başarılı oyuncu Tosic’in başkasının akreditasyonunu kullanarak maçı izlemesinden sonra başarılı oyuncuya 5 bin ile 60 bin Türk Lirası gibi bir cezanın verileceği belirtiliyor. Maçta bir türlü sinirlerine hakim olamayan ve bununla birlikte 5 oyuncu kendisini tutmasına rağmen bir türlü sakinleşemeyen Tosic, oldukça agresif görüntülere yer verdi. Derbi maçında başarılı olduğu kadar da deneyimli oyuncuların forma giydiği su götürmez bir gerçek ancak yine de maçın kişiye vermiş olduğu heyecan zaman zaman kişide çok ciddi bir sinir hali meydana getirebilmekte.

Derbi Karşılaşmasında İstenmeyen Görüntüler Ortaya Çıktı
Fenerbahçe’nin başarılı ismi Robin Van Persie yapılan hareket dışında da maç esnasında sürekli olarak tansiyonun yükselmesi ve bununla birlikte siyah beyazlı ekibin teknik direktörü Şenol Güneş’in Fenerbahçeli Kjaer’in yüzüne doğru bir temasta bulunması hiç kimsenin isteyeceği nitelikte görüntüler değil. Takım oyuncuları ve özellikle de teknik direktör Şenol Güneş, hayatını futbola adamış isimler olmakla birlikte bu kişilerin gösterdiği davranışlar kesinlikle hiçbir şekilde tasvip edilmemekte. Bununla birlikte maç sonrası Fenerbahçe taraftarlarının ve teknik ekipten birkaç ismin de saldırıya maruz kalması da durumun ne kadar kötü olduğunu göstermekte.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2018, 14:38

YORUM EKLE