Beşiktaş yönetimindeki Serdal Adalı başkanlığa resmen aday oldu, Serdal Adalı kimdir?

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın tekrar Başkan olmayacağını açıklamasının ardından 20 Ekimde yapılacak Olağanüstü Genel Kurul öncesinde kulübün mevcut yöneticilerden Serdal Adalı başkanlığa aday olacağını bildirdi.

Beşiktaş yönetimindeki Serdal Adalı başkanlığa resmen aday oldu, Serdal Adalı kimdir?

Beşiktaş yönetiminde 20 Ekim tarhine yapılacak olan olağanüstü seçimli genel kurulda tekrar aday olup olmayacağı konusu çok konuşulan Başkan Fikret Orman, bir açıklama yaparak Başkanlığa aday olmayacağını açıkladı.

Adaylık yarışının başladığı Beşiktaş’ta başkanlığa aday olmasına kesin gözüyle bakılan Ahmet Nur Çebi'de kurmayları ile yaptığı durum değerlendirmesi sonrasında geri adım atarak başkanlığa aday olmayacağını söyledi.

Ahmet Nur Çebi'nin geri çekilmesinden sonra şuan ki mevcut Fikret Orman yönetiminde görev yapan Serdal Adalı Beşiktaş Spor Kulübü Başkanlığına aday olacağını açıkladı. Daha öncede başkanlığa aday olan ve seçilemeyen Adalı bugün resmi olarak adaylığını ilan edecek.

Beşiktaş'ta 20 Ekim tarihinde yapılacak başkanlık seçimleri için kesin adaylar bugün saat 17:00'ye kadar imzaların divana vermeleri gerekiyor. 

SERDAL ADALI KİMDİR?

1964 yılı Adana doğumlu Serdal Adalı, iş adamı ve Türkiye Jokey Kulübü'nün 25. başkanıdır. 

Babasının rahatsızlığı dolayısıyla Califonia Üniversitesi'ndeki lisans eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalan Adalı, ailesinin desteğiyle 1984 yılında iş hayatına atılarak Adalı Holding'i kurdu.

İnşaat, servis, lojistik, catering ve enerji alanlarında 6 bini aşkın çalışanıyla uluslararası alanda iş istihdamı olan Serdal Adalı 21 Eylül 2012 tarihinde Veliefendi Hipodromu Şeref Salonu'nda yapılan Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu sonrası Türkiye Jokey Kulübü'nün 25. başkanı oldu.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2019, 21:06

YORUM EKLE

Popüler Haberler