Beşiktaş'ın Yardımcı Antrenör Sürprizi, Guti Yeniden Kadroda!

2010-2012 yıllarında Beşiktaş'ta forma giyerek sahneye çıkan Guti takıma yardımcı antrenör olarak geri dönüyor. Başarılı futbolcu hazırlık kamplarında görev almaya başlayacak.

Beşiktaş'ın Yardımcı Antrenör Sürprizi, Guti Yeniden Kadroda!

Süper Lig'de bu yıl başarılı bir performans ortaya koyan Kara Kartal, yeni sezon parolasını erkenden şampiyonluk olarak belirledi. Takım erken tarihte yeni sezon çalışmalarının start işaretini verirken, transfer sürecinin başlaması ile birlikte ilk hareketliliklerini de ortaya koydu. Takımın teknik direktörü Şenol Güneş'in yardımcı antrenörü olarak takımın 2010-2012 yıllarında forma giyen oyuncusu 41 yaşındaki Guti Henandez getirildi. Başarılı futbolcu ile 2 yıllık anlaşmaya varan Beşiktaş, yıllık olarak Guti'ye 350 bin $ ödeme yapacak.

2012'DE YEŞİL SAHALARDAN ÇEKİLMİŞTİ

Beşiktaş'ta forma giydiği süreçte artık jübilesinin öncesinde son maçlarına çıkan Guti Henandez, 2012 yılında (35 yaşında iken) sahadaki aktif oyunculuk kariyerine veda etmişti.

İlerleyen yaş faktörü sebebiyle futbolun farklı alanlarında kariyerine devam etmeye odaklanan Guti, ilk ayrılış senesinde Real Madrid'in alt yapısında teknik direktör olarak çalışmalara başlamıştı. Guti'nin yardımcı antrenör olarak Beşiktaş'a geri dönüşü ise büyük bir sevinç ile karşılandı. Şenol Güneş'e yardımcı olarak görev yapacak olan Guti'nin takımın ve taraftarın kimyasını biliyor olması, takıma destek sağlarken büyük avantaj sağlayacak gibi görünüyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 11:46

YORUM EKLE