Beşiktaş'ta seçim heyecanı başladı; Kulüp bugün başkanını seçiyor

Beşiktaş Spor Kulübü, bugün genel kurul toplantısında yeni başkanını seçiyor. Ahmet Nur Çebi, Hürser Tekinoktay ve Serdal Adalı'nın aday olduğu seçim yarışında yeni başkan yapılacak oylamalarla belli olacak.

Beşiktaş'ta seçim heyecanı başladı; Kulüp bugün başkanını seçiyor

BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde bugün Uluç Gürkan, divan kurulu aşkanı olarak genel kurul toplantısını başlattı. 3 adayın yarışacağı başkanlık yarışında yönetim kurulunun vereceği oylarla siyah-beyazlı kulüp yeni başkanını seçmiş olacak.

Ahmet Nur Çebi, Hürser Tekinoktay ve Serdal Adalı'nın aday olduğu başkanlık yarışında ilk konuşmayı yapan Çebi, kulübe aday olan Serdal Adalı ve Hürser Tekinoktay'ın da büyük cesaret gösterdiğini ifade ederek, "Onları tebrik ediyorum. Kim çıkarsa çıksın benim başkanım olacak. Ona, Beşiktaş adına hizmet edeceğime söz veriyorum. Ben koltuk için gelmiyorum, ben hizmet için geliyorum." diye konuştu.

Beşiktaş spor Kulübünde 7 yıl önce bir takım sıkıntılar yaşandığını ve elini taşın altına koyarak yönetici olarak elinden geleni yaptığına dikkat çeken Çebi, "Beni tanıdığınızı düşünüyorum. 7 yıl önce sıkıntılar vardı, elimi taşın altına koydum. Şimdi aynı hislerle tekrar göreve talibim. Bu sefer başkan adayı olarak geliyorum. Ben 7 sene önce niye geldiysem, bugün de o sebeple geldim. 7 yıl içinde neden burada durduysam, bu sebeple yine buradayım." dedi.

Kongrede başkanlık için aday olan Hürser Tekinoktay'da söz alarak bir konuşma gerçekleştirdi. Tekinoktay konuşmasında kulübün ekonomik olarak bağımsızlığını kazanması gerektiğini söyleyerek konuşmasında, "Eskiden yaşadığımız o eski güzel günleri, Metin-Ali-Feyyazlı günleri, öz kaynak düzenini tekrar canlandırmak istiyoruz. Eskinin üretim modelini bugüne taşımak istiyoruz. Hepinizin bildiği gibi son 7 yılda bir milyar lira para topladık. En son KAP raporlarında da görülebileceği gibi önümüzdeki 30 yılı kapsayan temlik var. 6,5 milyarlık bu borç sisteminin çöktüğü tüketim modelini değil, üretim modelini savunuyoruz. Borç sistemini durdurup yeni yönetim modeli diyoruz." ifadelerine yer verdi.

Daha önceden kurulda bir konuşma yapmayacapını söyleyen Serdar Adalı ise Protokol gereği kararını değiştirerek ymnetim kurulunun karşısına geçerek duygularını anlattı.

Türkiye'nin dört bir yanından gelip Beşiktaş'a sahip çıkan üyelere teşekkür ederek söze başlayan Adalı, "Bu yeni dönem Beşiktaş'ımız için şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun. Beşiktaş'ın desteğe, birlik ve beraberliğe çok ihtiyacının olduğu böyle bir dönemde aday olup sorumluluk alan arkadaşlarıma teşekkürü borç biliyorum. Beşiktaş'ımız şerefiyle oynayıp hakkıyla kazanırken, biz de bu kutlu görevi şerefiyle hakkıyla yürütmeye ve Beşiktaş'ımıza layık olmaya çalışacağız." diye konuştu.

14 bin 950 üyenin oy kullanma hakkı olan kongre genel kurulunda üyeler 20 sandıkta oylarını kullanacaklar. Oy verme işlemi saat 17.00'de sona erecek.

Beşiktaş spor Kulübüne Başkan adayı olan adayların yönetim kurulu listesi ise şöyle:

AHMET NUR ÇEBİ:

Asıl üyeler: Adnan Dalgakıran, Emre Kocadağ, Fatih Hakan Avşar, Ahmet Mesut Urgancılar, Kemal Erdoğan, Enis Ulusoy, Erdal Torunoğulları, Berkan Gocay

Yedek üyeler: Umut Şenol, Bilgihan Sürmen, Hakan Daltaban, Fırat Fidan, Ali Efe Bezci

SERDAL ADALI:

Asıl üyeler: Emin Önal, Hüseyin Yücel, Doğan Küçükemre, Ahmet Selçuk Sert, Ahmet Akçelik, Hicabi Gökdereli, Yücel Biçer, Melih Aydoğdu

Yedek üyeler: Süha Taşpolatoğlu, Kemal Çiloğlu, Erdal Karacan, Ahmet Oğuz Uçanlar, Uğur Fora

HÜRSER TEKİNOKTAY:

Asıl üyeler: Tamer Mert, Emre Esen, Temuçin Tüzecan, Emir Tamer, Mehmet Bilal Özokur, Ercan Ozan, Levon Kamer Dökmeciyan, Ersan Aksoylu

Yedek üyeler: Aker Çıtak, Murat Guci Geçgil, Mehmet Terzi, Çağrı Göksel, Tunga Fişekçioğlu

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 23:27

YORUM EKLE

Popüler Haberler