Cengiz Ünder'in Takımı Roma Yeni Hocası Claudio Ranieri Oldu!

Cengiz Ünder’in de formasını terlettiği Roma takımında teknik direktör değişikliğine gidildi. Cengiz Ünder’in takımının yeni hocası Claudio Ranieri oldu. Roma Ranieri ile sezon sonuna kadar anlaşma sağladı.

Cengiz Ünder'in Takımı Roma Yeni Hocası Claudio Ranieri Oldu!

Kötü gidişin ardından Roma’da Eusebio di Frencesco’nun görevine son verildi. Cengiz Ünder’in formasını giydiği Roma’nın yeni teknik direktörü Claudio Ranieri oldu. Roma Ranieri ile sezon sonuna kadar anlaştı.

İtalya Serie A takımlarından Roma, teknik direktörlük görevine sezon sonuna kadar Claudio Ranieri’yi getirdi.

Kulüpten gelen açıklamada, 67 yaşındaki deneyimli teknik adam ile sezon sonuna kadar anlaşmaya varıldığı ifade edildi.

İtalya Serie A’da 5. sırada yer alan Roma, son olarak UEFA Şampiyonlar Ligi’nde son 16 turunda Portekiz ekiplerinden Porto’ya elenmişti. Kötü gidişatın ardından teknik direktör Eusibio di Francesco ile sportif direktör Roman Rodriguez Verdejo Monchi’nin görevine son verildi.

Daha önce Atletico Madrid, Chelsea, Juventus ve Inter gibi üst düzey takımları çalıştıran Ranieri, Roma’yı 2009-2011 yılları arasında çalıştırmıştı. İtalyan adamın ikinci Roma dönemi resmen başladı.

İngiltere’nin Leicester takımını 2015-2016 sezonunda Premier Lig şampiyonu yapan deneyimli teknik adam, mucizeyi gerçekleştirmişti. Ranieri son olarak yine İngiltere’de Fulham takımını çalıştırmıştı.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 14:00

YORUM EKLE

Popüler Haberler