Cimbomlulardan Balotelli'ye Destek, Balotelli'den de Nazik Karşılık Geldi

Deneyimli İtalyan futbolcu Mario Balotelli İtalya'da maruz kaldığı ırkçılık olayları sonrasında dünya çapında birçok futbol kulübünden destek alırken, sevilen oyuncuya bir destek de Galatasaray taraftarlarından geldi. Balotelli, bu desteğe nazik bir geri bildirimde bulundu.

Cimbomlulardan Balotelli'ye Destek, Balotelli'den de Nazik Karşılık Geldi

Futbolda dünya çapında başlatılan "NO TO RACISM" kampanyalarına karşın birçok ülkede ırkçı olaylar gerçekleşmeye devam ederken, bu olaylara bir yenisi de yakın tarihte eklendi. Siyahi İtalyan futbolcu Mario Balotelli'ye İtalya'da gösterilen ırkçı tutumlar dünya basınında yankı uyandırırken, futbol camiası da bu ırkçı tutumlar karşısında tepkisini göstermekte geç kalmadı. Başarılı futbolcuya Türkiye'den birçok spor kulübü destek verdi.

Galatasaray Taraftarlarına Jest

Balotelli'nin yaşadığı ırkçı olaylar sonrasında destekler çığ gibi devam ederken, oyuncunun yaşadığı duruma karşı Galatasaraylı taraftarlar pankart açarak destek verdi. İspanya'nın başkenti Madrid'de pankart açan cimbom taraftarları, pankarta "Irkçılığa=Hastalık, Mario, Seninleyiz" yazdı. Pankartın fotoğrafı sosyal medyada kısa sürede viral olurken, Mario Balotelli fotoğrafı sosyal medya hesabında paylaşarak taraftarlara Türkçe teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2019, 02:02

YORUM EKLE

Popüler Haberler