Derbiye Zehir Gibi Eleştiriler

1-1’lik beraberlikle sonuçlanan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisine yönelik spor yazarları sert açıklamalarda bulundu. Çoğu yazar bu karşılaşma için ‘’vasat’’ ifadesini kullandı.

Derbiye Zehir Gibi Eleştiriler

Spor yorumcusu Ahmet Çakar, 1-1’lik skorun iki takımı da üzmediğini ifade etti. Oyuncuların çoğunun vasatın altında kaldığını söyleyen Çakar, Fırat Aydınus’un maçı iyi yönettiğini söyledi. Aydınus’un VAR hakemine ihtiyaç duymadan maçı iyi yönettiği konuşulurken, Atiba ve Ayew’in yükseldiği pozisyonda elle oynamanın olduğu konuşuluyor. Çakar, VAR hakeminin burada Aydınus’u uyarması gerektiğini aktardı.

Metin Tekin ise ilk yarıdaki Beşiktaş’ın kaliteli ve becerikli olduğunu söyledi. Kadıköy derbisinde Fenerbahçe’nin önde basan bir oyun sergilediğini açıklayan Tekin, takımın kalitesinin galibiyete yetmediğini vurguladı.

Uğur Mezleke ise oynanan derbiyi renksiz futbol olarak tanımladı. Hasan Ali Kaldırım’ın mücadelede varını yoğunu ortaya koyduğunu belirten Mezleke, Kaldırım’ın 4 isabetli şut çektiğine dikkat çekti.

Volkan Demirel’in Yedek Olması Çok Konuşuldu

Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel’in derbide yedek kulübesinde olması da pek çok spor yazarının gündemindeydi. Ancak kaleci Harun’un da karşılaşmadaki üstün başarısı yine farklı tartışmalara yol açtı. Pek çok yazar, Harun’un özgüvenini kazanabilmesi adına derbide oynama şansı bulduğunu yazdı. Bazı yazarlar ise Beşiktaş’ın deplasman derbisinden 1 puanla ayrılmasını büyük bir kazanç olarak görüyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2018, 14:25

YORUM EKLE