Dünya Kupası Son 16 Fikstürü Tamamlandı

2018 FIFA Dünya Kupası grup mücadeleleri büyük bir heyecanla tamamlanırken, final maçı için mücadele edecek olan 16 ülke belirlenmiş oldu.

Dünya Kupası Son 16 Fikstürü Tamamlandı

4 yılda bir gerçekleştirilen ve ülke takımlarının kıyasıya mücadelesine tanıklık ettiğimiz FIFA Dünya Kupası 2018 yılında tüm hızıyla devam ediyor. Bu yıl Rusya'da tamamlanacak olan 2018 FIFA Dünya Kupası'nda grup eşleşmeleri an itibariyle tamamlanmış durumda ve final için kıyasıya mücadele edecek olan 16 takım belli oldu. Çeyrek finalist olmak için mücadele edecek 16 takım arasındaki eşleşmelerin de netlik kazanmasının ardından final için tahminler de ortaya konulmaya başladı.

SON GRUP KARŞILAŞMALARI İLE 4 TAKIM DAHA ÇEYREK FİNALE ÇIKTI

2018 FIFA Dünya Kupası'nın grup karşılaşmaları dün resmi olarak sona erdi. Tamamlanan karşılaşmalar G ve H gruplarının çeyrek finale çıkmak için yarışacak 16 takımın isimlerini belirledi. Dün tamamlanan G ve H grubu maçları sonrasında G grubundan İngiltere ve Belçika çeyrek finalde mücadele etmek için son 16'ya dahil olmaya hak kazanırken, H grubundan ise Kolombiya ve Japonya finale giden yolda mücadele etmek için son 16 karşılaşmalarına çıkmaya hak kazandı.

Tamamlanan karşılaşmalar sonrasında G grubu birincisi Belçika ile H grubu ikincisi Japonya çeyrek finalde karşı karşıya gelecek ve bu yıl şaşırtıcı skorlara imza atan İngiltere'nin rakibi ise G grubu ikincisi Kolombiya olacak. Dünya çapında milyonlarca futbolseveri ekranları başına kilitleyen karşılaşmaların tarihleri ve çeyrek final öncesi kalan takımların fikstürü resmi olarak böylece tamamlanarak yayınlandı. Bu kapsamda;

30 Haziran Cumartesi günü 17:00'da Fransa ve Arjantini 21:00'da Uruguay ile Portekiz karşı karşıya gelecek. 1 Temmuz Pazar günü 17:00'da İspanya ve Rusya, 21:00'da Hırvatistan ve Danimarka arasında kıyasıya bir mücadele gerçekleşecek. 2 Temmuz Pazartesi günü 17:00'da Brezilya ve Meksika arasında Güney Amerika fırtınası eserken, 21:00'da Belçika ile Japonya arasında karşılaşma gerçekleşecek. Çeyrek final öncesi son karşılaşmalar 3 Temmuz Salı günü 17:00'da İsveç ile İsviçre ve 21:00'da Kolombiya ile İngiltere arasında gerçekleşecek.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2018, 15:44

YORUM EKLE