Eren Derdiyok Galibiyet Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Üst üste aldığı mağlubiyetlerin üzerine aldığı Antalyaspor galibiyetiyle büyük bir moral yaşayarak makus talihine son veren sarı kırmızılı ekibin golcü ismi, karşılaşma sonrası açıklamalarda bulundu;

Eren Derdiyok Galibiyet Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Haftalar sonra aradığı galibiyeti Antalyaspor’a karşı bulmayı başaran ve Spor Toto Süper Lig deki rekabetine yeniden devam etme fırsatı yakalamayı başaran Galatasaray, başarılı bir galibiyet elde etmeyi bildi. Güçlü rakibiyle deplasmanda karşı karşıya gelen ve büyük bir mücadele ortaya koyan sarı kırmızılı ekip, galip gelmeyi bildi. Takımın galibiyet almasını sağlayan golü uzatma dakikalarında atmayı başaran Eren Derdiyok ise karşılaşma sonrasında önemli açıklamalarda bulundu.

Önceki haftalarda istenilen nitelikte bir başarının elde edilemediğini ve bu karşılaşmada alınan galibiyetin takımın moralinin yeniden düzene girmesi açısından ciddi bir süreç olduğu belirtildi. Bununla birlikte karşılaşmadan alınan 3 puanın takımın gidişatı açısından önemli olduğuna değinen Eren Derdiyok, rakip takımın da iyi bir mücadele sergilediğini belirtti. Bununla birlikte son dakikada 3. golün atılarak galip gelindiğini hatırlatarak, alınan sonuçtan memnun olduğunu ekledi.

Takım Gittikçe Düzelecek

Teknik direktör Riekerink’in görevden ayrılmasıyla birlikte yeni teknik isim Igor Tudor ile sarı kırmızılı ekip ciddi adımlar atmakta. Takımın yeniden düzene girebilmesi için ise zaman gerekmekte. Milyonlarca Galatasaray taraftarı bu sezon ciddi bir moral bozukluğuna da uğradı denebilir. Geçtiğimiz sezonlara oranla büyük bir şok etkisi yaşayan ve rakiplerinden aldığı mağlubiyetlerle adeta soğuk duş alan takım, artık bu durumu kırmak istiyor.

Açıklamalarının devamında takımın ilerleyen süreçlerde daha da iyi bir hale geleceğini belirten takımın golcü ismi, taraftarların mutlu edilmesi için uğraş verileceğini belirtti. Şampiyonluğa oynamak isteyen bir takım olduklarını da hatırlatan başarılı isim, yeni teknik direktörün enerji verdiğini de belirtti. Antrenmanlarda bir sonraki karşılaşma için çok önemli hazırlıklar yapılmakta olduğunu belirten Eren, takımın daha da iyi bir hale gelebileceğini ekledi.

Kupalar Takımı Olarak Anılabilir

Pek çok futbol yorumcusu tarafından yapılan yorumlarda ise, takımın gidişatının daha olumlu bir yönde seyredebilmesi için yeni transferler gerçekleşmesi gerektiği belirtiliyor. Pek çok oyuncunun aynı mevkii de oynamak istiyor olması, takımda ciddi sıkıntılar yaratmakta. Bu durum da direkt olarak oyuncuların karşılaşmalarda isteksiz bir mücadele sergilemesine sebebiyet vermekte. Ancak gelecek sezon takımın yine kupalar takımı olarak anılabileceği belirtiliyor.
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 04:02

YORUM EKLE