Eski UEFA Başkanı Michel Platini'ye Katar kararından gözaltı

UEFA'nın eski başkanı Michel Platini, 2022 Dünya Kupası'nın Katar'a verilmesi sırasında yaşanan yolsuzluk iddialarından dolayı bugün Fransa'da polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Eski UEFA Başkanı Michel Platini'ye Katar kararından gözaltı

2007 yılında UEFA başkanlığına seçilen ve 2015 yılına kadar görevde kalan Michel Platini, FIFA Etik Komitesi tarafından yürütülen soruşturma nedeniyle 2015 yılında görevden ayrılmak zorunda kalmıştı.  Plati’nin bu sabah 2022 Dünya Kupası’nın Katar’a verilmesi sürecinde yapılan usulsüzlükler nedeniyle polis ekipleri tarafından gözaltına alındığı öğrenildi.

8 Ekim 2015’te FIFA Etik kurulu, naklen yayın ihalesine fesat karıştırmak ve UEFA Başkanı Michel Platini’ye usülsüz ödeme yapmakla itham edilen FIFA Başkanı Sepp Blatter’le birlikte Michel Platini’nin de görevini 90 günlüğüne askıya alınma kararı verilmişti. Kendisine verilen cezadan dolayı önce FIFA Temyiz Kurulu’na sonra da Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS)’a giden Michel Platini dosyası reddedilince UEFA Başkanlığı’ndan istifa etmişti.

Diğer yandan Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin danışmanı da ifade veren isimler arasında olduğu gelen bilgiler araında.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2019, 00:10

YORUM EKLE

Popüler Haberler